Firmy 2H i Vekta Group Energy ogłosiły strategiczne partnerstwo w celu współpracy w zakresie usług morskich kabli wysokiego napięcia. Zostało to sformalizowane poprzez protokół ustaleń (MOU) podpisany na początku tego miesiąca.
Protokół ustaleń jest podstawą przyszłej współpracy między obiema firmami w odniesieniu do inicjatyw morskich kabli wysokiego napięcia, przetargów na projekty i rozwoju oprogramowania w branży odnawialnych źródeł energii zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie. 2H i Vekta wspólnie opracują rozwiązania w celu stymulowania innowacji w projektowaniu systemów kablowych i optymalizacji układów morskich elektrowni wiatrowych, a także napędzania postępu cyfrowego poprzez nowe inicjatywy w zakresie oprogramowania.
- Inżynieria podwodna 2H i inżynieria elektryczna HV grupy Vekta to sprawdzone partnerstwo. Jestem bardzo podekscytowany nowymi możliwościami, jakie przyniesie to MOU w zakresie dalszej współpracy, aby wspierać naszych klientów w rozwoju ich morskich farm wiatrowych - podkreślił Ben Andrew, dyrektor w 2H.
- Współpraca z 2H przy poprzednich projektach była niezwykle pozytywnym i wspierającym doświadczeniem i naprawdę nie możemy się doczekać przyszłych wspólnych prac; jest to silna demonstracja współpracy branżowej w celu osiągnięcia wspólnych celów i chętnie pomożemy klientom morskiej energetyki wiatrowej rozwijać ich projekty, ale także dalej badać innowacje i wykorzystanie narzędzi cyfrowych - Charles Balderston, prezes Vekta Group
2H specjalizuje się w zaawansowanej inżynierii dla stałych i pływających elektrowni wiatrowych z doświadczeniem w zakresie inżynierii strukturalnej, hydrodynamicznej, geotechnicznej oraz powiązanych usług cyfrowych i integralności. Z kolei Vekta koncentruje się na inżynierii elektrycznej kabli wysokiego napięcia dla morskich odnawialnych źródeł energii i posiada specjalistyczną wiedzę w zakresie optymalizacji wielkości i topologii macierzy, kalkulacji kosztów cyklu życia i oceny strat. Firmy wykazały się synergią, współpracując już przy kilku projektach związanych z morskimi kablami wiatrowymi i integralnością.
PGE Baltica obejmie patronatem nowy kierunek nauczania o offshore wind w usteckiej szkole
Konferencja PSEW: morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki
NKT zakończyło szybką naprawę kabla eksportowego w systemie przesyłowym Beatrice
„VG” ujawnia: członkostwo w związkach warunkiem pracy Polaków dla Equinora
Konferencja PSEW: morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki
Energetyka w punkcie zwrotnym - za nami 42. EuroPOWER & OZE POWER
Offshore kluczowy w składowaniu CO₂. Nowy raport pokazuje skalę projektów CCS
Offshore Wind – Logistics & Supplies. Czy polska flota offshore to utopia?