• <

Wynik wyszukiwania - "rozbiórka" - Wiadomości

Poszło z dymem. Wysadzili platformę w suchym doku [WIDEO]

Pływająca platforma produkcyjna Northern Producer została przeznaczona do rozbiórki. Zajmująca się tym brytyjska firma Liberty Industrial umieściła platformę w suchym doku, a następnie użyła ładunków wybuchowych, żeby powalić konstrukcję na ziemię.
15.06.2024

Służby usuwają ostatnie sekcje zawalonego mostu w Baltimore. Trasa żeglugowa ma być w pełni otwarta

Pierwszy raz od czasu katastrofy z 26 marca, gdy zawalił się most Francis Scott Key, trasa żeglugowa prowadząca przez rzekę Patapsco do portu w Baltimore w stanie Maryland w USA ma zostać ponownie otwarte. Jak podkreślają służby zajmujące się rozbiórką, normalny ruch morski ma zostać przywrócony do końca maja, zgodnie z wcześniejszym planem.
06.06.2024

Postęp prac przy zawalonym moście w Baltimore. Zostanie otwarta wodna trasa dla jednostek rekreacyjnych

Amerykańskie władze przygotowują się do usunięcia kolejnych elementów zawalonego 26 marca br. mostu Francis Scott Key. W międzyczasie Kapitanat Portu ustanawia plan tranzytowy, aby zapewnić statkom rekreacyjnym możliwość poruszania się przez strefę bezpieczeństwa.
10.05.2024

Po ponad miesiącu od katastrofy kolejne statki opuszczają port w Baltimore

W efekcie działań władz lokalnych, stanowych służb i kapitanatu portu w celu stworzenia tymczasowego kanału o dużym zanurzeniu, kolejne duże statki opuszczają Baltimore. Od momentu katastrofy, gdy zawalił się most Francis Scott Key, wiele statków spędziło przymusowo w porcie kilka tygodni, oczekując na przywrócenie żeglowności na rzece Patapsco.
29.04.2024

Idą zmiany w Porcie Gdynia. Demontaż Bühlera na Nabrzeżu Indyjskim

Urządzenie przeładunkowe Bühler Portalink Combi 300 po trzydziestu latach służby znika z krajobrazu portowego. Do prac demontażowych wykorzystano dźwig pływający „Maja”, jeden z największych w Polsce.
25.04.2024

Szczątki mostu w Baltimore po katastrofie pójdą na złom. Trwa wywóz wielotonowych elementów

Amerykańskie służby kontynuują demontaż elementów mostu Francis Key, który zawalił się 26 marca po tym, jak w jedno z jego przęseł uderzył kontenerowiec Dali. Wielotonowe fragmenty są ładowane na barki wywożone celem ich przyszłej utylizacji. Udrożnienie trasy żeglugowej, prowadzącej do portu w Baltimore, ma potrwać przynajmniej kilka tygodni.
08.04.2024

Katastrofa mostu w Baltimore. Ruszyły prace rozbiórkowe, uruchomiono awaryjny tor żeglugowy

W Baltimore ruszyły prace nad rozbiórką zawalonego mostu Francis Scott Key. Jednocześnie ustanowiony został tymczasowy tor żeglugowy dla kluczowych jednostek o niewielkim zanurzeniu.
02.04.2024

Badanie sprawdziło emisje generowane przez statek w całym cyklu jego życia

Dzięki przeprowadzonemu przez kilka spółek branży morskiej badaniu, można było prześledzić dokładnie emisje gazów cieplarnianych na każdym etapie życia statku – od wydobycia surowców potrzebnych do jego budowy aż do jego rozbiórki.
02.02.2024

PGE Baltica rozpoczyna rozbiórkę starych budynków w porcie w Ustce

W związku z przygotowaniami do budowy bazy operacyjno-serwisowej dla morskich farm wiatrowych PGE Baltica rozpocznie w grudniu 2023 roku prace rozbiórkowe na zajmowanym terenie po byłej przetwórni ryb.
06.12.2023

Prywatna stocznia zajmie się rozbiórką atomowego lotniskowca USS Enterprise

USS Enterprise był pierwszym, amerykańskim lotniskowcem z napędem atomowym, wyznaczając nowy kierunek w budowie tego typu okrętów. Służył w latach 1961-2012. Po ponad dziesięciu latach zapadła decyzja, w jaki sposób bezpiecznie poddać utylizacji jego osiem reaktorów jądrowych.
06.09.2023

Decyzja o rozbiórce obiektów hydrotechnicznych w porcie w Świnoujściu

Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzję nr 13/R/2023 dotyczącą pozwolenia na rozbiórkę obiektów hydrotechnicznych w porcie morskim w Świnoujściu. Decyzja została wydana na podstawie przepisów prawa budowlanego oraz ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie.
30.06.2023

W Gdyni trwa rozbiórka starego terminalu promowego

Przy Nabrzeżu Helskim II w Porcie Gdynia rozpoczęła się rozbiórka rękawa pasażerskiego na terenie starego terminalu promowego. Od dłuższego czasu stał on pusty, co wynikało z przeniesienia ruchu promowego do nowego terminala przy Nabrzeżu Polskim.
24.04.2023

Zmierzch pewnej epoki? Amerykanie zezłomują atomowy lotniskowiec

To będzie drogie, wyjątkowo wielkie i zarazem smutne przedsięwzięcie. Amerykańskie służby przygotowuje się do wycofania USS Nimitz (CVN-68), jednego z pierwszych superlotniskowców o napędzie atomowym. Przez dekady należał do trzonu sił uderzeniowych US Navy.
21.04.2023

Niebezpieczny pożar platformy wiertniczej. Interweniowała straż pożarna

Na złomowisku w Mobile, w stanie Alabama, doszło 8 marca do zaprószenia ognia na półzanurzalnej platformie wiertniczej, która była w trakcie rozbiórki. Przez ponad trzy godziny kilka ekip strażackich walczyło z z trudno dostępnym pożarem.
09.03.2023

Z wojażu do demontażu. Jak odchodzą wycieczkowce?

Gdzie trafiają statki pasażerskie, kiedy mija ich czas? Po latach fantazyjnych rejsów, dostarczających pasażerom niezapomnianych wrażeń, przychodzi w końcu moment, kiedy wycofane z eksploatacji giganty żegnają się ze splendorem oceanicznej żeglugi.
06.03.2023

Global Maritime – dziesięć kampanii na południu Morza Północnego w trzy lata

Firma Global Maritime zakończyła zakres usług Maritime Warranty Service dla kolejnej kampanii usunięcia platform offshore w południowej części Morza Północnego.
25.01.2023

Brazylijska opera mydlana wokół toksycznego lotniskowca trwa

Utrapieniem dla brazylijskich władz oraz jej marynarki wojennej jest los byłego lotniskowca São Paulo, który odholowany wrócił po tułaczce do ojczyzny zamiast do rozbiórki. Winnym mają być toksyczne materiały zalegające w jednostce.
24.01.2023

Ruszą prace na terenie byłej Stoczni Remontowej Gryfia. Powstanie tam terminal instalacyjny

Wojewoda zachodniopomorski udzielił pozwolenia na rozbiórkę obiektów budowlanych znajdujących się na terenie byłej Stoczni Remontowej Gryfia. To tam ma powstać terminal instalacyjny umożliwiający wstępny montaż turbin i masztów, które trafią do morskich farm wiatrowych na Bałtyku.
13.01.2023

Tureckie stocznie rozbiórkowe wykreślone z unijnej listy

Unijny wykaz stoczni, w których można legalnie złomować statki, zmniejszył się o dwie nazwy. UE wykreśliło ze spisu dwa zakłady z Turcji, ponieważ nie spełniały wymogów.
29.12.2022

Służby morskie przystępują do zabrania wraku z okolic Gibraltaru

Trwają przygotowania do usunięcia zalegającego na płyciźnie masowca OS 35, który pięć miesięcy wylądował na mieliźnie po kolizji u wybrzeży Gibraltaru. Akcja ma się rozpocząć na początku 2023 roku.
20.12.2022

Z fabryki snów do rozbiórki. Koniec 77-letniej historii żaglowca

Bark Earl of Pembroke, który pojawił się w niejednej hollywoodzkiej produkcji, idzie do demontażu po 77 latach na wodzie.
08.12.2022

Lotniskowiec z azbestem. Turcy boją się rozbiórki

Sao Paulo, 60-letni lotniskowiec brazylijskiej marynarki wojennej, ma trafić do rozbiórki. Prac podjąć się ma turecka stocznia rozbiórkowa Aliaga Ship Recycling Facility, ale obawy budzą doniesienia o dużych ilościach azbestu na jednostce.
08.08.2022

Jeszcze żaden kontenerowiec nie poszedł na złom w tym roku

Według danych analityków Alphaliner w pierwszych sześciu miesiącach 2022 roku do rozbiórki nie został sprzedany żaden statek kontenerowy.
02.08.2022

Kolejny klasyczny wycieczkowiec do rozbiórki

Oriental Dragon, jeden ze statków określanych mianem „pionierów” pośród cruiserów, został sprzedany na aukcji. Nabywcą jest firma, która w swojej flocie posiada inne statki przeznaczone do złomowania.
01.01.2022

Recykling statków powraca do Szkocji wraz z reaktywacją zakładu Inchgreen Dry Dock

Firma ATLAS Decommissioning z siedzibą w północno-wschodniej Anglii zabezpieczyła prawa do gigantycznego zakładu Inchgreen Dry Dock w Szkocji i planuje uczynić z niego centrum eksportowe odpowiedzialne za likwidację globalnych flot żeglugowych.
19.11.2021

Wycieczkowce na żyletki. Rekordowe 14 cruiserów poszło na złom w 2021

W stoczni rozbiórkowej Alang w indyjskim stanie Gudźarat w tym roku pojawiło się aż 14 wycieczkowców.
27.10.2021

Nielegalne złomowanie statków w południowej Azji trwa w najlepsze

Grecja i Bangladesz znalazły się na celowniku organizacji ekologicznych, które wezwały te kraje do zaprzestania nielegalnego umieszczania na mieliźnie przeznaczonych do rozbiórki statków. Jednostki zawierają azbest i inne toksyczne materiały.
05.09.2021

Południowoazjatyckie stocznie rozbiórkowe najpopularniejsze pomimo niskich standardów

W pierwszym kwartale 2021 oddano do rozbiórki 204 statki. Aż 155 z nich trafiło na plaże południowej Azji, gdzie panują niskie standardy bezpieczeństwa, zarówno dla pracowników, jak i środowiska.
27.08.2021

Obejrzyjcie ekologiczną rozbiórkę statku MV Kaami! [wideo]

Statek towarowy MV Kaami osiadł na mieliźnie w Minch między Skye a Lewis w Szkocji pod koniec marca. Wideo pokazuje pierwszy w swoim rodzaju projekt między Kishorn Port Limited (KPL), a firmą John Lawrie Metals, zajmującą się recyklingiem i przetwarzaniem odpadów metalowych, która doprowadziła do znacznego zmniejszenia odpadów z MV Kaami.
15.07.2020

KORAB Przedsiębiorstwo Techniczno-Usługowe

wyburzenia przemysłowe,wyburzenia morskie,wyburzenia obiektów postoczniowych,wyburzenia obiektów przemysłowych,azbest,cięcie betonu,cięcie diamentowe,cięcie techniką diamentową,cięcie żelbetu,demolition,demontaż,demontaże,eternit,kompleksowe wyburzanie,roboty ziemne,rozbiórka,rozbiórki,wyburzanie,wyburzanie betonu,wyburzanie budynków,wyburzanie hal,wyburzanie obiektów wysokich,wyburzanie żelbetu,wyburzenia,wyburzenia budynków,wyburzenia hal,wyburzenia obiektów wysokich,wysokie wyburzenia

Zobacz, jak powstaje publiczny terminal promowy w Porcie Gdynia

Nowoczesny publiczny terminal promowy w Porcie Gdynia coraz bliżej. Jak poinformował w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Krzysztof Tomczuk, kierownik kontraktu w Korporacji Budowlanej Doraco, która jest głównym wykonawcą projektu, obecnie kończą się prace rozbiórkowe, głównie w części lądowej. Inwestycja poprawi dostępność transportową do portu oraz umożliwi sprawną obsługę pasażerów i ładunków.
02.07.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.