• <

Wynik wyszukiwania - "morale" - Wiadomości

Ukraina. Ekspert: w ciągu dwóch lat wojny zmieniły się armie i oblicze konfliktu

Wojna Rosji przeciwko Ukrainie trwa już dwa lata i w tym czasie przechodziliśmy przez różne etapy: od rozpaczy przez nadzieję po euforię – mówi PAP analityk ds. wojskowości Mariusz Cielma. „Teraz jest trudny moment dla Ukrainy” – dodaje ekspert.
22.02.2024

Członkowie załogi amerykańskiego niszczyciela odznaczeni za skuteczne zwalczanie rakiet i dronów Huti

Marynarze z niszczyciela rakietowego typu Arleigh Burke USS Carney (DDG 64) zostali wyróżnieni za działania w związku z zapewnieniem niezakłóconej żeglugi w rejonie Morza Czerwonego i Zatoki Adeńskiej. Okręt od wielu miesięcy bierze udział w akcjach na rzecz bezpieczeństwa, a w ostatnim czasie regularnie prowadził skuteczne działania w związku z neutralizacją rakiet i dronów wystrzeliwanych z terytorium Jemenu przez bojowników Huti.
04.01.2024

105 lat temu utworzono Flotyllę Wiślaną stanowiącą część polskiej Marynarki Wojennej

105 lat temu, 23 grudnia 1918 r. z połączenia krakowskiej Polskiej Flotylli Wiślanej i warszawskiej Flotylli Wiślanej powstała Flotylla Wiślana będąca częścią polskiej Marynarki Wojennej.
23.12.2023

Udane ataki na Krym mają dla Ukrainy znaczenie strategiczne oraz propagandowe

Ukraińska kampania ataków na okupowany Krym ma konkretny wymiar wojskowy, ale także ważny aspekt wizerunkowy. Pokazuje zdolność Ukraińców do działania na duże odległości i do zuchwałych akcji sił specjalnych – mówi PAP redaktor naczelny „Nowej Techniki Wojskowej” Mariusz Cielma.
18.10.2023

Obiecujący początek polskich żeglarzy w mistrzostwach świata

Bardzo dobry początek Polaków w żeglarskich Mistrzostwach Świata World Sailing! Biało-czerwoni pierwszego dnia regat żeglowali skutecznie i walecznie, dzięki czemu mają dobrą pozycję wyjściową do kolejnych wyścigów. W Hadze gra się toczy nie tylko o medale, ale też o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.
11.08.2023

Prezydent Andrzej Duda w Porcie Wojennym Gdynia (ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY)

Zwierzchnik sił zbrojnych, Prezydent RP przybył do Gdyni w związku z ostatnimi działaniami Rosji na Bałtyku, aby zapoznać się się ze stanem ochrony polskiego wybrzeża. W ramach jego wizyty zaplanowano spotkanie z kadrą dowódczą polskiej Marynarki Wojennej i wypowiedź dla mediów na temat oceny bieżącej sytuacji bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim
04.08.2023

Ukraina. Rzeczniczka armii o moście czonharskim: nie niszczymy infrastruktury, niszczymy plany wroga

Armia ukraińska nie niszczy infrastruktury, a niszczy plany wroga - powiedziała w czwartek rzeczniczka sił ukraińskich na południu kraju Natalia Humeniuk, komentując ostrzał mostu w miejscowości Czonhar, łączącego obwód chersoński z okupowanym Krymem.
22.06.2023

MOL - nowa jakość pracy na morzu - pomyślne testy Starlink SpaceX [WIDEO]

Japońska firma żeglugowa MOL zakończyła na pokładzie jednego ze swoich statków, testy morskie szerokopasmowego internetu Starlink firmy SpaceX.
10.06.2023

W systemie kontroli ruchu statków na Morzu Czarnym utworzono rosyjski symbol Z

Prorosyjscy aktorzy, zapewne zdalnie podszywając się pod system kontroli ruchu statków, utworzyli na Morzu Czarnym prowojenny symbol Z, co ma wzmocnić morale przed spodziewaną ukraińską kontrofensywą - przekazało w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony.
25.05.2023

US Navy zmienia przepisy w sprawie służby marynarzy na remontowanych okrętach

Seria czterech samobójstw członków załogi lotniskowca USS George Washington wywołała istną burzę w USA i stała się przedmiotem wojskowego śledztwa. Po zakończeniu dochodzenia służby przekazały, że należy zmienić zasady służby marynarzy na okrętach znajdujących się w dłuższych remontach i pobytach w stoczni.
22.05.2023

Rocznica zatopienia rosyjskiego okrętu Saratow. Ukraiński generał opublikował nagranie

Dokładnie rok temu siły ukraińskie przeprowadziły skuteczny ostrzał rakietowy skierowany na jednostki morskie Federacji Rosyjskiej stacjonujące w okupowanym Berdiańsku. Zniszczono wtedy okręt desantowy proj. 1171 Saratow. Z tej okazji naczelny dowódca sił ukraińskich gen. Walerij Załużny, opublikował nagranie z tej akcji.
24.03.2023

Dzień, który zmienił wszystko. Wojna na Ukrainie z morskiej perspektywy cz. 2

Wojna na Ukrainie jest przede wszystkim konfliktem toczącym się na lądzie, w który jest zaangażowanych po obu stronach dziesiątki tysięcy żołnierzy, z użyciem ogromnej ilości sprzętu wojskowego. Błędem byłoby jednak ignorować morski aspekt zmagań, szczególnie z racji na gospodarcze znaczenie ukraińskich portów i transportu m.in. zboża, co było powodem licznych pertraktacji z udziałem obu walczących stron oraz mediacji innych państw. W drugiej części artykułu zostaną przedstawione morskie siły obu stron i przebieg zmagań.
25.02.2023

Ocean Oasis prezentuje prototyp odsalarki napędzananej energią fal morskich

Norweska firma zaprezentowała prototypowe urządzeni Gaia do odsalania wody z wykorzystaniem zielonej energii, które będzie testowane na Platformie Oceanicznej Wysp Kanaryjskich (Plataforma Oceánica de Canarias, PLOCAN).
22.11.2022

Ukraińcy odbili południe? "To ogrom problemów na kierunku chersońskim dla Rosjan"

Rosyjscy oficerowie wycofali się z okupowanego miasteczka Snihuriwka w obwodzie mikołajowskim na południu Ukrainy; wciąż pozostają tam jednak żołnierze przeciwnika - poinformował w środę szef władz Mikołajowszczyzny Witalij Kim, cytowany przez agencję UNIAN.
05.10.2022

USS Gunston Hall wypłynął z Portu Gdańsk - byliśmy na pokładzie [WIDEO]

Najpierw przebywał w Porcie Gdynia, po czym zawinął do Gdańska. 19 września opuścił polski port. Amerykańska jednostka marynarki wojennej, USS Gunston Hall, brała udział w ćwiczeniach obronnych na Morzu Bałtyckim.
21.09.2022

Tajwan. Ministerstwo obrony: Chiny prowadziły symulacje ataków na okręty USA

Chiny prowadziły symulacje ataków na okręty marynarki wojennej USA i dążą do tego, by uniemożliwić siłom zagranicznym przyjście Tajwanowi z pomocą w przypadku wojny – poinformowało w czwartek ministerstwo obrony w Tajpej w omawianym przez Reutersa raporcie na temat chińskich planów wojennych.
01.09.2022

Media: marynarze rosyjskiej floty wojennej uskarżają się na dolegliwości psychiczne

Kilku marynarzy rosyjskiej floty wojennej, którzy nieprzerwanie od stycznia pełnili służbę na fregacie Admirał Kasatonow, zostało przewiezionych samolotem do Moskwy na leczenie psychiatryczne; podobna sytuacja występuje też na wielu innych rosyjskich okrętach - powiadomił ukraiński dziennikarz Roman Cymbaluk.
17.08.2022

Tajwan: 16 chińskich myśliwców naruszyło linię mediany Cieśniny Tajwańskiej

We wtorek 16 chińskich myśliwców naruszyło linię mediany Cieśniny Tajwańskiej – poinformował resort obrony Tajwanu. Dodano, że w okolicach Tajwanu pojawiło się również 29 dodatkowych chińskich samolotów wojskowych, a także 10 okrętów wojennych.
09.08.2022

Napięcie w Cieśninie Tajwańskiej. Chińskie i tajwańskie okręty w pobliżu linii mediany

Około 20 chińskich i tajwańskich okrętów utrzymywało we wtorek rano pozycje w pobliżu linii mediany Cieśniny Tajwańskiej, nieoficjalnej granicy kontroli morskiej pomiędzy ChRL a Tajwanem – podała agencja Reutera, powołując się na anonimowe źródło.
09.08.2022

Tajwan: wysłaliśmy samoloty i okręty, aby "odpowiednio" zareagować na chińskie manewry

Tajwańskie ministerstwo obrony poinformowało w niedzielę, że wysłało samoloty i statki, aby "odpowiednio" zareagować na chińskie ćwiczenia wojskowe wokół wyspy.
07.08.2022

Indeks Szczęścia Marynarzy odbił od dna

Po rekordowo niskich wskazaniach w poprzednim kwartale, najnowszy Indeks Szczęścia Marynarzy (Seafarers Happiness Index) pokazuje, że sytuacja się poprawia. Poziom zadowolenia marynarzy wzrósł we wszystkich kategoriach, a ogólny wskaźnik podniósł się z 5,85 do 7,21 w 10-punktowej skali.
01.08.2022

Rzeczniczka Dowództwa Operacyjnego Południe ukraińskiej armii: w Odessie plaża jest linią obrony, naszym okopem

„W Odessie plaża jest linią obrony, naszym okopem” – powiedziała w wywiadzie dla PAP.PL Natalia Humeniuk, rzeczniczka Dowództwa Operacyjnego Południe ukraińskiej armii. Dodała, że "Rosji zależy, by ludzie żyli w ciągłym poczuciu niebezpieczeństwa".
22.06.2022

Marynarze nieszczęśliwi. Najnowszy Indeks Szczęścia Marynarzy

Opublikowany właśnie najnowszy Indeks Szczęścia Marynarzy pokazuje, że ogólne zadowolenie w branży jest na najniższym poziomie od ośmiu lat.
28.04.2022

Rosja. Opozycjonista: uratowano 58 marynarzy z rosyjskiego krążownika Moskwa; na okręcie było 510 żołnierzy

Potwierdzono informację o uratowaniu 58 marynarzy z rosyjskiego krążownika rakietowego Moskwa, zatopionego w czwartek na Morzu Czarnym przez ukraińskie siły zbrojne - przekazał w nocy z czwartku na piątek rosyjski opozycjonista Ilja Ponomariow.
15.04.2022

Uratowano 14 rosyjskich marynarzy z krążownika Moskwa, los 496 nieznany

Uratowano 14 marynarzy z rosyjskiego krążownika Moskwa, zatopionego przez ukraińskie siły zbrojne; los 496 pozostałych żołnierzy z okrętu jest nieznany – przekazał w czwartek wieczorem na Facebooku dziennikarz ukraińskiej agencji UNIAN Roman Cymbaliuk.
15.04.2022

Ukraina: krążownik Moskwa został ostrzelany nowymi pociskami Neptun

Rosyjski krążownik Moskwa, poważnie uszkodzony w środę na Morzu Czarnym w wyniku ukraińskiego ostrzału, został trafiony pociskami manewrującymi RK-360 Neptun. Zestawy rakietowe tego typu, opracowane w Kijowie, znajdują się na wyposażeniu ukraińskiej armii od marca 2021 roku. Po raz pierwszy wykorzystano je w warunkach bojowych w wojnie z Rosją.
14.04.2022

Trafienie krążownika Moskwa - co wiadomo?

W czwartek świat obiegła wiadomość, że na rosyjskim krążowniku rakietowym Moskwa, będącym częścią sił rosyjskich blokujących Ukrainę od strony Morza Czarnego, wybuchł pożar - to jedyny fakt, który został potwierdzony zarówno przez Ukrainę, jak i przez samą Rosję, która zazwyczaj nie jest chętna do przekazywania takich informacji. Ukraińcy twierdzą, że okręt został przez nich trafiony, zaś Rosja podaje, że "przyczyna pożaru jest badana".
14.04.2022

Gen. Skrzypczak: Europejscy ochotnicy mogą ruszyć na odsiecz Ukrainie [WYWIAD]

Nabór ochotniczy ludzi, którzy będą chcieli bronić wolności Ukraińców, jest możliwy, jestem przekonany, że ochotników nie zabraknie. Mogą się zaciągać do oddziałów, które będą formowali Ukraińcy, bo tam nie może być innego dowodzenia, niż ukraińskie – mówi w rozmowie z PAP generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca sił lądowych i wiceminister MON.
26.02.2022

Żaglowcem na ryby. Żaglowce rybackie uzupełnią handlowe. Rynek dla polskich inżynierów i stoczni

Na rynku pojawił się projekt nowego statku żaglowego o oryginalnym przeznaczeniu. Projekt Quadriga Aqua ma być największym na świecie żaglowcem komercyjnym, łączącym przyjazny dla środowiska napęd żaglowy z innowacyjną technologią hodowli ryb - zapowiada innowacyjna firma Sailing Cargo Inc.
27.12.2021

Odbył się Kongres 590. Eksperci rozmawiali również o przyszłości MEW

"Nowe możliwości” - to hasło, które przyświecało jednemu z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce - szóstej edycji Kongresu 590, który odbył się w dniach 5-6 października w Warszawie i zgromadził 240 ekspertów. Honorowy patronat nad kongresem objął Prezydent RP Andrzej Duda, który wraz z Prezydentem Republiki Austrii Alexandrem Van der Bellenem wziął udział w organizowanym w ramach Kongresu Polsko-Austriackim Forum Ekonomicznym „Green Future”.
11.10.2021

Jedzenie na wynos zaśmieca morza i oceany

Naukowcy i eksperci badający problem zaśmieconych wód i oceanów nie mają już wątpliwości – w większości odpady to plastik używany do jedzenia na wynos. Największym problemem są słomki.
16.06.2021

Kanał Panamski coraz droższy

Administracja Kanału Panamskiego (ACP) ogłosiła niedawno, że odkładają na czerwiec decyzję o wzroście opłat za rezerwację tranzytu. To reakcja na prośby operatorów statków, o ponowne rozważenie podwyżek stawek za tą usługę w związku z falą zakłóceń w globalnym łańcuchu dostaw.
15.04.2021

Kanał Panamski łączy siły z PPC i PSA, by zoptymalizować dystrybucję szczepionek przeciwko COVID-19

Kanał Panamski podpisał list intencyjny z Panama Ports Company (PPC) oraz terminalem PSA, by pomóc w optymalizacji dróg dostaw w celu dystrybucji szczepionki COVID-19 i dostaw do Ameryki Łacińskiej.
27.01.2021

Przedsiębiorcy rezygnują z ambitnych celów biznesowych i stawiają na przetrwanie

Przedsiębiorcy rezygnują z ambitnych celów biznesowych i stawiają na przetrwanie. Liderzy nie chcą planować przyszłości, funkcjonują w trybie walki i są zmęczeni - wynika z raportu “Polski biznes w sytuacji pandemii” przygotowanego przez ekspertów od zarządzania z Akademii Leona Koźmińskiego.
30.10.2020

Polska Solidarność nadal inspiracją dla walczących o wolność

40 lat od powstania polska Solidarność nadal jest inspiracją dla walczących o wolność i prawa człowieka na całym świecie - oświadczył w 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.
31.08.2020

Perspektywy rynku remontów i konserwacji statków w dobie pandemii COVID-19

Segment remontów i konserwacji statków stanowi wiodącą specjalizację polskiego przemysłu stoczniowego. Wpływ pandemii COVID-19 na ten rynek wymaga więc szczególnej uwagi z polskiej perspektywy. Pomimo trudności doby pandemii, długookresowo perspektywy pozostają pozytywne, mając silne oparcie w czynnikach strukturalnych w branży morskiej.
20.07.2020

Sputnik Polska: Kanał Panamski symbolem dominacji USA w Ameryce Środkowej

Kanał Panamski jest jedną z kolosalnych konstrukcji inżynieryjnych XX wieku, która na zawsze zmieniła logistykę morską, łącząc Ocean Atlantycki i Pacyfik.
14.07.2020

Dowództwo lotniskowca bez winy ws. zakażeń Covid-19?

Francuska minister sił zbrojnych Florence Parly oświadczyła w poniedziałek, że dowództwo lotniskowca atomowego Charles de Gaulle i jego zespół medyczny miało „nadmierną ufność” w możliwości "radzenia sobie z koronawirusem”, ale „nie popełniło błędu”.
12.05.2020

List otwarty w sprawie bezpieczeństwa marynarzy na statkach w związku z pandemią Covid-19

Z uwagi na liczne niepokojące sygnały, które od kilku tygodni napływają do Kancelarii od marynarzy i ich rodzin, w związku z niewystarczającymi środkami zabezpieczającymi marynarzy przed zakażeniem Covid-19 na wielu statkach, wystosowaliśmy list otwarty, który został przesłany do następujących organizacji:
22.04.2020

Premier: Krajowa Administracja Skarbowa podniosła system podatkowy w Polsce na wyżyny

Krajowa Administracja Skarbowa podniosła system podatkowy w Polsce do niespotykanych wcześniej wyżyn - ocenił premier Mateusz Morawiecki w Sejmie podsumowując poprzednią kadencję swojego rządu.
12.11.2019

90 lat temu zwodowano pierwszy polski okręt podwodny ORP „Wilk”

90 lat temu, 12 kwietnia 1929 r., w stoczni Chantiers et Ateliers Augustin Normand we francuskim Hawrze zwodowano pierwszy polski okręt podwodny. Losy ORP „Wilk” są ilustracją trudnej historii marynarzy walczących we wrześniu 1939 r. oraz u boku floty brytyjskiej do roku 1945.
12.04.2019

Błaszczak: Cieszę się, że klasy mundurowe są tak popularne wśród młodzieży

Cieszę się, że klasy mundurowe są tak popularne wśród polskiej młodzieży – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który zainaugurował w poniedziałek mistrzostwa klas mundurowych w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie).
02.04.2019

Panama: załoga Daru Młodzieży na mszy na zakończenie ŚDM, następne w Portugalii

Ok. 700 tys. osób uczestniczyło w niedzielę w Panamie w mszy pod przewodnictwem papieża Franciszka kończącej 34. Światowe Dni Młodzieży. Na mszy obecna była małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Następne ŚDM odbędą się w Lizbonie w 2022 roku.
27.01.2019

UE, ONZ oraz kraje oferują Indonezji pomoc po tsunami

Unia Europejska złożyła w niedzielę kondolencje i zaoferowała Indonezji pomoc po tsunami w Cieśninie Sundajskiej wywołanym wybuchem wulkanu Krakatau. Ofiarami fal padło ponad 220 ludzi, a ponad 840 zostało rannych. Pomoc zadeklarowało ONZ.
23.12.2018

Prezydent A. Duda: My Polacy jesteśmy niesłychanie dumni z naszych żołnierzy

My Polacy jesteśmy z naszych żołnierzy niesłychanie dumni; dziękujemy, że dzielnie stajecie także w obronie innych - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda. Mówił też, że - jeśli pozwoli na to sytuacja gospodarcza - Polska powinna podnieść wydatki na obronność do 2,5 proc. PKB do 2024 r.
15.08.2018

Pracownicy sektora żeglugowego dalej obawiają się zwolnień

Wciąż duża część lądowych pracowników sektora żeglugowego obawia się utraty pracy. To już rekordowy wynik - wynika z badań ekspertów morskiego rynku pracy - Halcyon Recruitment.
25.07.2018

Błaszczak: Własne siły zbrojne filarem bezpieczeństwa

Niezależnie od współpracy w ramach NATO i gwarancji sojuszniczych podstawowym filarem bezpieczeństwa Polski są nasze własne siły zbrojne; ich liczebność ma docelowo wzrosnąć do 200 tysięcy – podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że wszystkie programy modernizacji armii będą kontynuowane.
22.06.2018

Błaszczak: Mój cel to wojsko liczniejsze, nowoczesne, osadzone w strukturach NATO

Wojsko Polskie musi być liczniejsze, wyposażone w nowoczesny sprzęt, odznaczające się wysokim morale i mocno osadzone w strukturach Sojuszu Północnoatlantyckiego - powiedział w środę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w Polskim Radiu Szczecin.
20.06.2018

Morski powtór w Meksyku - nikt nie wie co to jest

Na plaży w meksykańskim Mazatlan spacerowicze znaleźli truchło dziwnego stworzenia. Mimo wyglądu wskazującego trochę na węża morskiego lub wielkiego węgorza - nie udało się jeszcze ustalic z czym mamy do czynienia.
29.05.2018

Paweł Brzezicki: zarząd komisaryczny wybudził PŻM ze stanu śmierci klinicznej [wywiad]

Z czego wynikają problemy największego polskiego armatora. Czy lepsze zarządzanie, mimo złej koniunktury mogło uchronić firmę od znalezienia się nad przepaścią i czy firmę w takim stanie można jeszcze uratować. O rynku żeglugowym, polskich realiach oraz o ludziach w PŻM rozmawiamy z Pawłem Brzezickim zarządcą komisarycznym Polskiej Żeglugi Morskiej.
07.01.2018

Kownacki: Przekazanie „Kormorana” ważne także symbolicznie

Przekazanie ORP "Kormoran II" jest ważne nie tylko ze względu na zdolności Marynarki Wojennej, ale i symbolicznie - to pierwsza od dawna nowa jednostka; jest to także wskazówka dla innych zakładów - powiedział w poniedziałek wiceszef MON Bartosz Kownacki.
28.11.2017

Pracownicy sektora żeglugowego obawiają się zwolnień

Coraz więcej lądowych pracowników sektora żeglugowego obawia się utraty pracy. To już rekordowy wynik - wynika z badań ekspertów morskiego rynku pracy - Halcyon Recruitment.
19.11.2017

Macierewicz: przed MON kolejne wyzwania, m.in. modernizacja polskiej armii

Stacjonowanie sojuszniczych wojsk, zwiększenie wydatków obronnych i armii, awanse dla młodych oficerów, kontrakty zbrojeniowe, powołanie WOT, wojskowe szkolenie młodzieży - to osiągnięcia, na jakie wskazywało w środę kierownictwo MON.
15.11.2017

Meksyk: możliwe rozległe, niebezpieczne fale tsunami

Co najmniej pięć osób zginęło w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 8,4, które w czwartek w nocy czasu lokalnego nawiedziło południowy Meksyk. Wstrząsy były odczuwalne również w środkowym Meksyku, w tym w stolicy. Wydano ostrzeżenie przed tsunami.
08.09.2017

Prezydent przyznał pośmiertnie trzy awanse generalskie i jeden admiralski

Jakże ważna jest Polska, skoro warto było, żeby życie za nią oddało tylu ludzi - mówił prezydent Andrzej Duda podczas poniedziałkowych uroczystości na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Podczas ceremonii wręczył on pośmiertnie awanse generalskie i admiralskie.
14.08.2017

30-latek, który przewrócił Port Service do góry nogami. Rozmowa z Pawłem Królem, prezesem firmy

Mimo groźby zamknięcia firmy, walczy o jej przetrwanie i stawia ją na nogi. Ma 30 lat i w głowie mnóstwo pomysłów. O rewolucji, jaka zachodzi w Port Service (PS), zakładzie utylizacji odpadów niebezpiecznych, opowiada prezes firmy, Paweł Król.
23.07.2017

Szwecja: Polska reprezentacja na otwarciu regat The Tall Ships Races w Halmstad

14 jednostek z Polski bierze udział w 1. etapie regat The Tall Ships Races, które rozpoczęły się w Halmstad w Szwecji. "Morale młodych załogantów jest wysokie, nie mamy zamiaru odpuszczać i chcemy uzyskać jak najlepszy wynik” - zapowiada kapitan Bartłomiej Skwara z żaglowca Fryderyk Chopin.
30.06.2017

Pracownicy sektora żeglugowego wciąż obawiają się zwolnień

Co raz więcej lądowych pracowników sektora żeglugowego obawia się utraty pracy. To już rekordowy wynik - wynika z badań ekspertów morskiego rynku pracy - Halcyon Recruitment.
28.06.2017

Tratwa lepsza od Papanikolisa

Do 2018 r. Polska zamierza wydać miliardy złotych na modernizację uzbrojenia naszej armii. Istotnym elementem tych planów jest zakup nowych okrętów podwodnych na potrzeby Marynarki Wojennej, gdyż stare wkrótce przestaną nadawać się do użytku. Niepokój budzą jednak informacje, że w tej sprawie prowadzone są rozmowy z przedstawicielami greckiej stoczni ze Skaramangi, producenta okrętu podwodnego U-214.
28.03.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.