• <

Media: marynarze rosyjskiej floty wojennej uskarżają się na dolegliwości psychiczne

gm

17.08.2022 09:30
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Media: marynarze rosyjskiej floty wojennej uskarżają się na dolegliwości psychiczne

Partnerzy portalu

Media: marynarze rosyjskiej floty wojennej uskarżają się na dolegliwości psychiczne - GospodarkaMorska.pl

Kilku marynarzy rosyjskiej floty wojennej, którzy nieprzerwanie od stycznia pełnili służbę na fregacie Admirał Kasatonow, zostało przewiezionych samolotem do Moskwy na leczenie psychiatryczne; podobna sytuacja występuje też na wielu innych rosyjskich okrętach - powiadomił ukraiński dziennikarz Roman Cymbaluk.

"Marynarze z Rosji znajdują się w złym stanie psychicznym z powodu długotrwałego przebywania na morzu. (...) Morale pozostałych członków załogi fregaty, (wciąż pozostających na okręcie), również pozostawia wiele do życzenia" - napisał we wtorek Cymbaluk na Telegramie.

Jak dodał, rosyjska jednostka pełni obecnie służbę na Morzu Śródziemnym.

Od 24 lutego, czyli początku inwazji na Ukrainę, pojawiają się doniesienia o niskim poziomie motywacji wielu rosyjskich żołnierzy uczestniczących w wojnie. Jak powiadomił we wtorek "Washington Post", opracowane na Kremlu plany wojskowe nie zostały zimą przekazane dowódcom, którzy mieli wcielić je w życie na froncie, zaś żołnierze i oficerowie, ściągani na granicę z Ukrainą, nie wiedzieli, że wezmą udział w walkach.

Fot. Depositphotos


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.