• <

Wynik wyszukiwania - "Wietnam" - Wiadomości

Wśród imigrantów docierających przez Kanał La Manche do Wielkiej Brytanii dominują przybysze z Wietnamu

Wietnamczycy stali się w tym roku największą grupą narodowościową nielegalnych imigrantów przedostających się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche - podał we wtorek dziennik "Daily Telegraph".
16.04.2024

Vard rozpoczyna próby morskie statku operacyjnego dla Rem Offshore

Statek operacyjny (Commissioning Service Operations Vessel, CSOV) znajduje się w końcowej fazie budowy w stoczni Vard Vung Tau w Wietnamie. Zostanie potem przekazany zamawiającemu, którym jest firma Rem Offshore. Jednostka będzie przeznaczona do obsługi i konserwacji morskich farm wiatrowych na całym świecie.
18.03.2024

Porzucony tankowiec wylądował na skalistym brzegu Wietnamu

1 grudnia funkcjonariuszy lokalnej straży granicznej na wietnamskiej wyspie Cu Lao Cham spotkała nie lada niespodzianka – morze wyrzuciło na jej skalisty brzeg duży tankowiec bez załogi.
04.12.2023

Statki dostarczone przez Damen będą obsługiwać tajwańskie morskie farmy wiatrowe

Damen Shipyards podpisał 21 listopada br. umowę z Ta San Shang Marine Co. Ltd, spółką joint venture pomiędzy Mitsui O.S.K. Lines, Ltd. z Japonii i Ta Tong Marine Co., Ltd. z Tajwanu na dostawę nowego statku do usług budowlanych CSOV (Commissioning Service Operation Vessels). Oznaczony jako 9020 będzie przeznaczony do prac budowlanych i eksploatacji farm wiatrowych na morzu, ulokowanych w pobliżu wyspy.
21.11.2023

Think tank: Wietnam przyspieszył usypywanie sztucznych wysp na spornym Morzu Południowochińskim

Wietnam znacznie przyspieszył sztuczne usypywanie terenu na spornym Morzu Południowochińskim i ustępuje w tym jedynie Chinom – podała w piątek agencja Reutera, cytując najnowszy raport amerykańskiego think tanku Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS).
17.11.2023

Przywódcy Wietnamu i USA ostrzegają ChRL przed "użyciem siły" na Morzu Południowochińskim

Przywódcy Wietnamu i Stanów Zjednoczonych oświadczyli we wspólnym komunikacie w poniedziałek, że przestrzegają przed "groźbami bądź użyciem siły" na Morzu Południowochińskim. Przesłanie, wystosowane przy okazji wizyty prezydenta USA Joe Bidena w Hanoi, skierowane jest wyraźnie pod adresem ChRL - ocenia AFP.
11.09.2023

Nowe holowniki już w Porcie Gdańsk

Do Portu Gdańsk dotarły nowe holowniki zakupione przez WUŻ Port and Maritime Services. Transportowane były z Wietnamu, zahaczając po drodze o europejskie porty. Holowniki dołączając do obecnej floty, już wkrótce rozpoczną działalność w Porcie Gdańsk.
01.08.2023

Ze stoczni Damena do Portu Gdańsk zmierzają holowniki, które niedługo rozpoczną tam pracę

Zaprojektowane i zbudowane przez podmioty należące do holenderskiego koncernu holowniki już za kilka tygodni mają rozpocząć działalność w Porcie Gdańsk. Obecnie są w trakcie podróżny z Wietnamu, zahaczając po drodze o europejskie porty.
27.07.2023

Statki zderzyły się w porcie, przewróciły portowe urządzenia

Do zderzenia dwóch jednostek doszło w porcie Cai Mep w południowym Wietnamie. Manewrujący kontenerowiec uderzył w zacumowany masowiec, a ten z kolei przewrócił w portowe urządzenia przeładunkowe.
14.07.2023

Wietnam zakazuje filmu "Barbie" z powodu ukazania chińskich roszczeń morskich

Wietnam zakazał dystrybucji nadchodzącego filmu „Barbie” w reżyserii Grety Gerwig. Powodem ma być tzw. linia dziewięciu kresek, która pojawia się na mapie przedstawionej na ekranie. „Dziewięć kresek” to część akwenu, do którego prawa roszczą sobie Chiny.
05.07.2023

Amerykański lotniskowiec z rzadką wizytą w Wietnamie

Lotniskowiec USS Ronald Reagan wpłynął do portu Da Nang w środkowym Wietnamie w niedzielę - informuje w poniedziałek agencja AP. Ta rzadka wizyta zbiega się w czasie z rosnącą rywalizacją USA i Chin o wpływy w Azji Południowo-Wschodniej i wizytą premiera Wietnamu w Pekinie.
26.06.2023

Media: okręty chiński i wietnamski zbliżyły się do siebie na 10 metrów

Do napiętej sytuacji doszło w weekend w wyłącznej strefie ekonomicznej Wietnamu na Morzu Południowochińskim; okręt chińskiej straży przybrzeżnej i wietnamski okręt patrolowy zbliżyły się do siebie na odległość 10 metrów – podało w poniedziałek Radio Wolna Azja (RFA).
27.03.2023

Chińska armia miała odpędzić amerykański niszczyciel ze swoich wód terytorialnych. Waszyngton zaprzecza

Władze Chin poinformowały, że amerykański niszczyciel rakietowy USS Milius wpłynął w czwartek na chińskie wody terytorialne na Morzu Południowochińskim i został z nich przepędzony; władze w Waszyngtonie zaprzeczają.
23.03.2023

Płaskie pokrywy dziobowe wpływają na zwiększenie ekonomiki transportu morskiego

Naukowcy z Japonii i Wietnamu wykazali, że płaskie pokrywy dziobowe statków mogą zmniejszyć ogólny opór wiatru o prawie 40%, prowadząc do pokaźnych oszczędności paliwa. Wyniki badań opublikowali w piśmie "Ocean Engineering".
14.03.2023

Edda Wind zwiększa swoją flotę statków do obsługi morskich farm wiatrowych

Norweska firma Edda Wind chce zwiększyć swoje zaangażowanie na rynku offshore poprzez zamówienia nowych statków. W tym celu zawarła umowę ze spółką zależną włoskiego koncernu Fincantieri, wietnamską stocznią Vard, na budowę czterech statków do obsługi technicznej morskich farm wiatrowych (Commissioning Service Operation Vessel, CSOV) o wartości 268 mln dolarów, z możliwością zamówienia kolejnych.
06.03.2023

Kolizja dwóch statków w Wietnamie

W sobotę 11 lutego dwa statki zderzyły się na rzece Long Tau w mieście Ho Chin Minh w południowo-wschodnim Wietnamie. Były to jednostki Wanhai 288 z Singapuru i Resurgence z Bahamów, przewożące odpowiednio 1383 i 600 kontenerów.
14.02.2023

Zdaniem australijskich władz Chiny chcą zawłaszczyć Morze Południowochińskie

Pekin domaga się, by Indonezja, Brunei, Malezja, Filipiny, Wietnam i Tajwan zrzekły się swoich praw terytorialnych do Morza Południowochińskiego. Jednak wszyscy odrzucili jego twierdzenie o „historycznej” własności wód o powierzchni 3,5 miliona kilometrów kwadratowych.
12.02.2023

Kolejny pożar na samochodowcu

Na przewożącym ponad 4500 aut i 1300 ton paliwa samochodowcu Ah Shin wybuchł pożar. Na pokładzie znajdowało się 21 członków załogi, wszyscy są bezpieczni.
09.02.2023

Do floty holowniczej Fairplay Towage Polska dołączą dwie nowoczesne jednostki [WIDEO, ZDJĘCIA]

Już wkrótce w Wietnamie zostaną załadowane do transportu dwa holowniki typu RSD Tug 2513, zbudowane przez Damen Song Cam Shipyard na zamówienie Fairplay Towage Polska. Portem macierzystym obu jednostek będzie Szczecin.
16.01.2023

[WIDEO] Frachtowiec utknął pod mostem

Frachtowiec Outrivaling 3 zdryfował i uderzył w nabrzeże, po czym zaklinował się pod mostem. Do wydarzenia doszło w porcie Hai Phong w północnym Wietnamie.
24.04.2022

Liebherr dostarczył dźwigi na statki pracujące w Wietnamie i Afryce

Liebherr dostarczył cztery pływające dźwigi typu CBG 360 do dużego projektu w północnej części Wietnamu, realizowanego przez Oldendorff Carriers. Trzy inne maszyny tego typu będą pracować w Afryce Zachodniej.
12.08.2021

Damen montuje akumulatory na swoim całkowicie elektrycznym holowniku

Grupa Damen Shipyards osiągnęła kamień milowy w budowie swojego pierwszego w pełni elektrycznego holownika typu Reversed Stern Drive, instalując w nim akumulatory.
21.06.2021

Chiny i Wietnam tworzą „gorącą linię” komunikacji kryzysowej ws. spornego morza

Dowódcy marynarek wojennych Chin i Wietnamu uzgodnili stworzenie „gorącej linii” komunikacji kryzysowej w sprawach Morza Południowochińskiego, o obszary którego Pekin spiera się z Hanoi i innymi stolicami regionu – podał we wtorek „South China Morning Post”.
02.06.2021

Statek towarowy stracił stateczność w porcie, kontenery spadły do wody

Mały kontenerowiec ładujący kontenery w wietnamskim porcie stracił stateczność, przez co przewrócił się na bok i stracił część ładunku. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale władze wietnamskie zalecają, aby statki korzystały z alternatywnych tras, ponieważ istnieje ryzyko zderzenia z dryfującymi kontenerami.
28.04.2021

Do 2022 roku ilość projektów dot. morskiej energetyki wiatrowej wzrośnie o 57 procent

Zgodnie z najnowszą analizą Westwood Global Energy Group, ilość ostatecznych decyzji inwestycyjnych (FID) dotyczących projektów morskiej energetyki wiatrowej ma wzrosnąć o 57 procent w ciągu najbliższych 18 miesięcy w porównaniu z okresem 2019-20.
27.04.2021

W pobliżu Wietnamu zaginął drobnicowiec

Przynajmniej 15 marynarzy zaginęło w czwartek po tym jak drobnicowiec pływający pod flagą Panamy zatonął w czasie sztormu w pobliżu Wietnamu.
18.12.2020

26 rybaków zaginęło na morzu po uderzeniu tajfunu Molave

Co najmniej 26 rybaków zaginęło na morzu po uderzeniu tajfunu Molave w wybrzeże Wietnamu. W wyniku porywistych wiatrów dzisiaj zginęły też co najmniej dwie osoby.
28.10.2020

Wietnamskie władze chcą śledztwa po zabiciu rybaka przez malezyjską straż przybrzeżną

Wietnamski rząd domaga się śledztwa w sprawie śmierci rybaka, zastrzelonego w niedzielę przez straż przybrzeżną Malezji. Do zajścia doszło na Morzu Południowochińskim, gdzie kraje regionu toczą spory terytorialne i często dochodzi do zatargów o łowiska.
18.08.2020

Polska Ambasada w Wietnamie

ambasada,konsulat,Wietnam,

Nowe holowniki już w Porcie Gdańsk

Do Portu Gdańsk dotarły nowe holowniki zakupione przez WUŻ Port and Maritime Services. Transportowane były z Wietnamu, zahaczając po drodze o europejskie porty. Holowniki dołączając do obecnej floty, już wkrótce rozpoczną działalność w Porcie Gdańsk. 
01.08.2023

Nowoczesny symulator siłowni okrętowej wyprodukowany przez polską firmę trafi do Wietnamu

Nowy projekt Unitest Marine Simulators. Tym razem firma wyprodukowała nowoczesny pełnozadaniowy symulator siłowni okrętowej, który trafi do szkoły morskiej w Wietnamie. To jedno z najnowocześniejszych takich urządzeń na świecie.
16.06.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.