• <
mewo_2022

Do 2022 roku ilość projektów dot. morskiej energetyki wiatrowej wzrośnie o 57 procent

ac

27.04.2021 15:28 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Do 2022 roku ilość projektów dot. morskiej energetyki wiatrowej wzrośnie o 57 procent

Partnerzy portalu

Do 2022 roku ilość projektów dot. morskiej energetyki wiatrowej wzrośnie o 57 procent - GospodarkaMorska.pl
fot. unsplash

Zgodnie z najnowszą analizą Westwood Global Energy Group, ilość ostatecznych decyzji inwestycyjnych (FID) dotyczących projektów morskiej energetyki wiatrowej ma wzrosnąć o 57 procent w ciągu najbliższych 18 miesięcy w porównaniu z okresem 2019-20.

Globalna analiza, z wyłączeniem Chin kontynentalnych, wskazuje, że wzrost FID stanowi dodatkowe 20,4 GW nowej mocy, przy czym prawie jedna trzecia pochodzi od wschodzących rynków morskiej energetyki wiatrowej, takich jak USA, Wietnam i Korea Południowa.

Firma przedstawiła wyniki swojej analizy, w oparciu o uruchomioną niedawno aplikację WindLogix dla morskiej energetyki wiatrowej.

Morskie projekty wiatrowe na dużą skalę są już opracowywane w Wietnamie. Niedawno rozpoczęły się badania nad morską farmą wiatrową o mocy 3,4 GW Thang Long opracowaną przez Enterprize Energy, oraz morską farmą wiatrową La Gan o mocy 3,5 GW opracowaną przez Copenhagen Infrastructure Partners (CIP ), Asia Petroleum Energy i Novasia Energy.

W Korei Południowej ogłoszono, że planowana budowa morskiej farmy wiatrowej w okręgu Sinan w prowincji South Jeolla o wartości 36 miliardów euro i mocy 8,2 GW, będzie realizowana etapami do 2030 r. 

W ubiegłym roku Ørsted ujawnił również swoje plany rozwoju morskich projektów wiatrowych u wybrzeży Incheon City, o potencjalnej mocy do 1,6 GW.

Rozwój morskiej energetyki wiatrowej przyspiesza także w USA, gdzie ogłoszono, że docelowa moc do 2030 roku ma wynieść 30 GW. W związku z tym, polecono odpowiednim agencjom rządowym przyspieszenie procesów wydawania pozwoleń na projekty przechodzące przez system.

Również w Europie nowe projekty mają być szybciej realizowane, zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długoterminowej. Wielka Brytania do 2030 roku ma osiągnąć 40 GW a Komisja Europejska ma na celu 300 GW do 2050 r.


seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.