• <

Wynik wyszukiwania - "Uniwersytet Morski w Gdyni" - Wiadomości

Konferencja „Morska flota handlowa pod narodową banderą. Polską racją stanu!"

W ciągu ostatnich lat, wraz z rozwojem całej gospodarki, postępuje również rozwój gospodarki morskiej. Dynamicznie wzrastają przeładunki w polskich portach oraz umacnia się pozycja polskich stoczni. Jednak, nadal słabym punktem gospodarki morskiej pozostaje żegluga pod narodową banderą.
21.04.2024

Mapowanie siedlisk dennych polskich obszarów morskich tematem konferencji w Centrum Offshore UMG

Dzisiaj w nowo otwartym Centrum Offshore UMG przy ul. Roberta de Plelo w Gdańsku odbyła się konferencja „MAPOWANIE SIEDLISK DENNYCH POLSKICH OBSZARÓW MORSKICH Z WYKORZYSTANIEM METODY MOZAIKOWEGO SONAROWANIA DNA W LATACH 2022–2023”, zorganizowana przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Uniwersytet Morski w Gdyni, Instytut Morski UMG oraz firmę MEWO S.A. W konferencji wzięło udział ponad stu przedstawicieli instytucji, uczelni, wiodących firm branży offshore i rządu.
19.04.2024

Prof. Bradford Parkinson, "ojciec systemu GPS", doktorem honoris causa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Amerykański inżynier oraz wynalazca prof. Bradford Parkinson, nazywany "Father of GPS" otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Uroczystość nadania tytułu odbyła się w czwartek.
21.03.2024

Duże zainteresowanie Dniem Otwartym na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Ponad 1500 zainteresowanych z całej Polski, ciekawe wykłady i warsztaty tematyczne, studenckie koła naukowe, zwiedzanie symulatorów, rozmowy ze studentami. Tak wyglądał Dzień Otwarty Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
13.03.2024

Uniwersytet Morski w Gdyni otworzył Centrum Offshore. Przed nami „Polska Dolina Offshore”?

Ostatniego dnia lutego 2024 oficjalnie przecięto wstęgę na jednej z ważniejszych inwestycji na mapie polskiego offshore – Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, które funkcjonuje już w Gdańsku.
03.03.2024

Otwarto Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zlokalizowane nieopodal Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku w czwartek oficjalnie rozpoczęło swoją działalność. W nowej jednostce badawczo-edukacyjnej będą m.in. prowadzone prace badawcze i rozwojowe na potrzeby przemysłu morskiego.
29.02.2024

PRS i Uniwersytet Morski w Gdyni – porozumienie o współpracy podpisane

Dziś w siedzibie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oficjalnie podpisano porozumienie o współpracy między uczelnią i Polskim Rejestrem Statków. Zacieśnia ono współpracę obu instytucji, która trwa od lat.
01.02.2024

Morska Energetyka Wiatrowa - nowy kierunek studiów drugiego stopnia na UMG

Na Uniwersytecie Morskim w Gdyni trwa rekrutacja elektroniczna na studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia na kierunku Morska Energetyka Wiatrowa. To nowy kierunek, otworzony w odpowiedzi na potrzeby europejskiego i globalnego rynku pracy, wynikające z transformacji energetycznej światowej gospodarki.
23.01.2024

Otwarcie Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zaplanowano na drugi kwartał tego roku

Otwarcie Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zaplanowano na drugi kwartał 2024 roku z . Koszt budowy m.in. pełnowymiarowej hali, strefy fitness i siłowni kosztuje ok. 58 mln zł - podało biuro prasowe uczelni.
22.01.2024

Pracowity początek 2024 roku dla firmy Thesta

I oraz II kwartał nowego roku wiąże się z realizacją kontynuowanych zleceń, a także rozpoczęciem nowych przedsięwzięć. Dla firmy Thesta ze Szczecina oznacza to realizację projektów dla wielu klientów, w tym instytucji morskich.
09.01.2024

Coraz więcej kobiet pracuje w offshore. Startują studia podyplomowe „Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej”

Uniwersytet Morski w Gdyni uruchomił rekrutację na studia podyplomowe „Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej”. Zajęcia rozpoczynają się 9 marca 2024 r.
19.12.2023

Dar Młodzieży już ze świąteczną iluminacją

W niedzielę 10 grudnia zabłysły świąteczne światła na Darze Młodzieży. Przybranie statku w światełka w kształcie choinki jest już tradycją Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
10.12.2023

Dzień Otwarty Daru Młodzieży – odpalamy najwyższą choinkę w Trójmieście!

W niedzielę, 10 grudnia zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie „Daru Młodzieży”. Fregata szkolna Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dostępna będzie w godz. 10.00 – 17.00. Na zakończenie Dnia Otwartego na statku zabłyśnie najwyższa choinka w Trójmieście!
08.12.2023

Uniwersytet Morski w Gdyni zaprasza na studia podyplomowe z zarządzania ryzykiem w przemyśle i energetyce morskiej

Uniwersytet Morski w Gdyni informuje, że rozpoczęła się rekrutacja na kolejną, trzecią już, edycję studiów podyplomowych Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej.
29.11.2023

Święto Niepodległości - powrót Daru Młodzieży do Gdyni

Po półrocznym rejsie do macierzystego portu zawinął Dar Młodzieży. 11 listopada o 14:00, tuż po zakończeniu Gdyńskiej Parady Niepodległości i uroczystości pod pomnikiem Polski Morskiej na Nabrzeżu Pomorskim odbyło się gorące powitanie Daru Młodzieży.
11.11.2023

Enamor wdraża prototyp systemu obciążeń nabrzeży i umocnień dna

Wyniki wdrożenia projektu „Stworzenie prototypu systemu monitorowania obciążeń nabrzeży i umocnień dna w rejonie cumowania statków wraz z wdrożeniem na rynek gotowego produktu przez firmę Enamor Sp. z o.o. z Gdyni” przez firmę Enamor wraz z Portem Gdynia i Uniwersytetem Morskim w Gdyni zostały opublikowane w czasopiśmie Marine Structures.
09.11.2023

Powitajmy wspólnie Dar Młodzieży!

Po prawie półrocznym rejsie fregata szkolna Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wraca do macierzystego portu. 11 listopada, tuż po zakończeniu Gdyńskiej Parady Niepodległości i uroczystości pod pomnikiem Polski Morskiej na Nabrzeżu Pomorskim, vis a vis Akwarium Gdyńskiego odbędzie się powitanie Daru Młodzieży
08.11.2023

Szkolenie „Wprowadzenie do Morskiej Energetyki Wiatrowej” już w listopadzie

Centrum Morskiej Energetyka Wiatrowej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zaprasza na szkolenie „Wprowadzenie do Morskiej Energetyki Wiatrowej”, adresowane osób zainteresowanych działalnością w tej dynamicznie rozwijającej się branży.
18.10.2023

Komisja wyborcza na pokładzie Daru Młodzieży

Dar Młodzieży jest jednym z czterech polskich statków, na którym będzie można oddać głos w zbliżających się wyborach, spełniając tym samym obywatelski obowiązek. Studenci Wydziału Nawigacyjnego UMG oraz stała załoga szkolnej fregaty zagłosują Komisji Wyborczej nr 1000.
13.10.2023

Inauguracja roku akademickiego UMG

W Gdyni rozpoczął się kolejny rok kształcenia przyszłych ludzi morza. W sobotę, 7 października 2023 roku miała miejsce uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Uczelnia ta kształci studentów nieprzerwanie od ponad 100 lat.
09.10.2023

Dar Młodzieży dotarł na równik

Cel został osiągnięty, w czwartek, 28 września o godz. 19.10 czasu Greenwich (22.10 w Polsce) Dar Młodzieży przekroczył równik! Dowodzona przez komendanta Rafała Szymańskiego fregata szkolna Uniwersytetu Morskiego w Gdyni upamiętniła w ten sposób 100-lecie przejścia równika przez pierwszy statek pod biało-czerwoną banderą – Lwów, żaglowiec Szkoły Morskiej w Tczewie.
01.10.2023

Dzień Małego Studenta "śladami Wilczka Morskiego" na UMG

Spotkanie z władzami Uczelni, zwiedzanie laboratoriów, zajęcia z fizyki i pieczenie bułeczek, a na koniec spotkanie z Wilczkiem Morskim. To tylko część z atrakcji przygotowanych przez pracowników Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z okazji Dnia Małego Studenta. To cykliczne wydarzenie, które odbywa się rokrocznie podczas wakacji.
08.09.2023

Uniwersytet Morski Gdyni z nadanym nowym patentem

Urząd Patentowy RP przyznał na rzecz Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prawa wyłączne na wynalazek pt. "Sposób sterowania adaptacyjnego procesem chłodzenia pary wodnej w skraplaczu" i 21 lipca br. wydał dokument patentowy o nr 243204. Twórcą opatentowanego wynalazku jest dr inż. Krzysztof Łukaszewski z Katedry Podstaw Techniki na Wydziale Mechanicznym.
08.09.2023

The Tall Ships Races 2023. Dar Młodzieży najszybszy!

Port w norweskim Arendal był ostatnim na trasie The Tall Ships Races 2023. Dar Młodzieży, czyli flagowy statek szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni był najszybszy w całych regatach, zajął drugie miejsce w klasie A oraz trzecie w klasyfikacji generalnej.
07.08.2023

Prawie 2,5 tys. chętnych na studia na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Do elektronicznego systemu rekrutacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zgłosiło się prawie 2,5 tys. osób. Największym zainteresowaniem cieszy się informatyka na Wydziale Elektrycznym.
25.07.2023

15. Międzynarodowa Konferencja TransNav 2023

W Uniwersytecie Morskim w Gdyni w dniach 21-23 czerwca 2023 odbędzie się 15. edycja Międzynarodowej Konferencji „International Conference on Marine Navigation and Safety of Sea Transportation TransNav 2023”. Organizatorami są Wydział Nawigacyjny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz brytyjski The Nautical Institute.
20.06.2023

Uniwersytet Morski w Gdyni świętował 103. rocznicę powstania szkolnictwa morskiego w Polsce

16 czerwca 2023 roku Uniwersytet Morski w Gdyni świętował 103. rocznicę powstania Szkolnictwa Morskiego w Polsce. W trakcie obchodów m. in. uroczyście podniesiono biało-czerwoną banderę, odsłonięto tablicę i nadano imię kampusowemu skwerowi.
16.06.2023

Dar Młodzieży wyrusza w półroczny rejs

W poniedziałek, 29 maja o godzinie 11.00 Dar Młodzieży odpłynie z nabrzeża Pomorskiego w Gdyni w niemal półroczny rejs. Pokona podczas niego około 12 500 mil morskich.
28.05.2023

Wiecha na budowie Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

54 mln zł ma kosztować Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W czwartek na budowie zawisła wiecha, a inwestycja, w skład której wchodzi m. in. pełnowymiarowa hala, strefa fitness, siłownia i sauna, powinna zostać ukończona w czerwcu 2024 r.
25.05.2023

Międzynarodowa debata o kompetencjach dla offshore wind na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Wychodząc naprzeciw najpilniejszym wyzwaniom rynkowym związanym z postępującą ekspansją sektora offshore wind, Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG zorganizowało międzynarodową konferencję, której przewodnim zagadnieniem było kształcenie adekwatnych dla branży kompetencji.
25.05.2023

Dar Młodzieży przypłynął do Gdyni

Do gdyńskiego Nabrzeża Pomorskiego wpłynął w środę Dar Młodzieży - szkolny statek Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Fregata wróciła z rejsu ze 118 praktykantami z polskich szkół morskich na pokładzie.
17.05.2023

Konferencja Kompetencje dla Offshore Wind

Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni organizuje konferencję, której tematem będą kompetencje dla Morskiej Energetyki Wiatrowej. Realizacja globalnych, europejskich i polskich ambicji morskiej energetyki wiatrowej jest warunkowana dostępnością wykwalifikowanej kadry. W ciągu obecnej dekady rozwój sektora offshore wind w Europie stworzy dodatkowe setki tysięcy miejsc pracy.
15.05.2023

Dar Młodzieży kontynuuje rejs. Powrócił z Madery do Antwerpii

Trwa rozpoczęty 21 marca rejs żaglowca szkolnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W jego ramach polscy i zagraniczni studenci realizują praktyki morskie. Kilka dni temu ponownie wpłynął do belgijskiego portu, szykując się też do dalszego etapu podróży oraz zabierając na pokład praktykantów z polskich szkół morskich.
25.04.2023

Już 17 maja Konferencja "Kompetencje dla Morskiej Energetyki Wiatrowej"

Na Uniwersytecie Morskim w Gdyni odbędzie się wydarzenie naukowe poświęcone budowie morskich farm wiatrowych na Bałtyku. W jego trakcie eksperci, naukowcy, przedstawiciele biznesu oraz zainteresowani tematyką będą mogli wysłuchać swoich opinii oraz zaprezentować swoje rozważania w tym zagadnieniu.
17.04.2023

W Estonii zakończono ćwiczenia obrony mostu łączącego Tallin z portem Paldiski

W okolicach Tallina przeprowadzono wspólne ćwiczenia rezerwistów Estońskich Sił Obronnych i tamtejszego odpowiednika Obrony Terytorialnej (Kaitseliit), skupiające się na obronie strategicznego mostu łączącego stolicę z portem w Paldiski. W manewrach pk. "Wilk" uczestniczyło niemal 1500 żołnierzy. Były one również przygotowaniem do Wiosennej Burzy - zaplanowanych na maj corocznych ćwiczeń na większą skalę.
17.04.2023

Uniwersytet Morski w Gdyni zaprasza na Dni Otwarte

Już w najbliższy czwartek i piątek (20-21.04) uczniowie szkół średnich będą mogli przekonać się o wyjątkowości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni podczas Dni Otwartych UMG. Uczelnia przygotowała obfity w atrakcje i wydarzenia harmonogram.
17.04.2023

Już jutro startuje Gdynia I-Days

W dniach 13-14.04.2023 r. w Uniwersytecie Morskim w Gdyni odbędzie się I Konferencja Centrum Transferu Technologii UMG w ramach cyklicznych wydarzeń poświęconych wspieraniu innowacyjności akademickiej oraz budowy pomostu na linii nauka – przemysł.
12.04.2023

Nowa siedziba Instytutu Morskiego w Porcie Gdańsk bliska ukończenia

Przy ulicy De Plelo w sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku powstaje budynek Centrum Offshore, w którym mieścić się będzie nowa siedziba Instytutu Morskiego oraz Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej. Sam budynek jest już bliski ukończenia.
05.04.2023

Rozpoczyna się 41. rejs Daru Młodzieży

Utytułowany żaglowiec szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wypłynął do belgijskiego portu w Antwerpii. Stamtąd wyruszy następnie na portugalską Maderę. Jest to tylko część dłuższej, zaplanowanej w tym roku działalności jednostki.
21.03.2023

Uniwersytet Morski w Gdyni i PGE Baltica kontynuują współpracę na rzecz kształcenia kadr dla polskiego sektora offshore

W sobotę, 4 marca 2023 r., w Auli Wydziału Nawigacyjnego UMG odbyła się inauguracja II edycji studiów podyplomowych Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczymi energetyce wiatrowej. Partnerem głównym kierunku, po raz kolejny, jest PGE Baltica z Grupy PGE.
09.03.2023

Rektor UMG przewodniczącym międzynarodowego stowarzyszenia uniwersytetów morskich

Na nadzwyczajnym posiedzeniu Międzynarodowej Rady Wykonawczej (IEB - International Executive Board) Stowarzyszenia, które w dniach 13 i 14 lutego 2023 roku odbyło się w Tokio, jego członkowie wybrali przewodniczącego Stowarzyszenia IAMU oraz członków stałych komitetów IAMU wraz z ich przewodniczącymi na lata 2023-2025.
21.02.2023

Polferries zacieśnia współpracę z Uniwersytetem Morskim w Gdyni

Podczas tegorocznego Święta Szkoły Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dokonano uroczystego podpisania porozumienia o współpracy między uczelnią a Polską Żeglugą Bałtycką S.A. Dokument sygnowali rektor UMG prof. dr hab. inż. Adam Weintrit oraz prezes Zarządu PŻB S.A. Andrzej Madejski. Dokument porządkuje i zacieśnia dotychczasową współpracę, regulując wiele kwestii, w tym m.in. organizację praktyk oraz staży na pokładach promów Polferries.
11.12.2022

Naukowcy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wyróżnieni za innowacje

Nagrodę za najlepszą innowację 2022 roku dla rozwiązania pochodzącego z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odebrali w Lublanie dr hab. inż. kpt. ż.w. Grzegorz Rutkowski, prof. UMG i mgr inż. kpt. ż.w. Paweł Kołakowski w ramach konkursu podczas 15th International Technology Transfer Conference. Gdyński projekt doceniono m.in. za zapotrzebowanie rynku na dany produkt oraz sposób prezentacji.
20.10.2022

40 lat minęło. Jubileusz „Daru Młodzieży”

Był pierwszą polską jednostką żaglową, zbudowaną od początku w stoczni w Gdańsku. Dokładnie 40 lat temu zwodowano legendarny „Dar Młodzieży”.
04.07.2022

Jak wygląda kształcenie kadry menadżerskiej sektora MEW?

Executive Offshore Wind MBA to nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Poza dyplomem rozpoznawalnym w świecie biznesu jego absolwenci otrzymają coś jeszcze. Bilet na kierownicze stanowisko rodzącej się branży morskich farm wiatrowych. O charakterze i potencjale programu mówi dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Andrzej Popadiuk.
06.06.2022

25. Piknik Naukowy za nami. Akcentów morskich nie brakowało

Łapacz mgły, ping-pong bańkami mydlanymi i własna zorza polarna – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników 25. Pikniku Naukowego, organizowanego przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. W wydarzeniu nie zabrakło również stoiska NCBR.
23.05.2022

Fit for 55. Szanse i zagrożenia dla transportu morskiego

Już w czwartek (10 lutego) Polski Rejestr Statków S.A. wspólnie z Uniwersytetem Morskim w Gdyni organizują seminarium pod hasłem "Fit for 55. Szanse i zagrożenia dla transportu morskiego". Każdy może uczestniczyć w tym ważnym dla branży wydarzeniu - stacjonarnie (ilość miejsc ograniczona) oraz w formule online.
08.02.2022

Polscy kapitanowie. Spotkanie z Białoczerwoną Banderą. Możliwe tylko w salach Uniwersytetu Morskiego Gdyni

W dniu 7 września odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Było to również spotkanie z polską banderą, pod którą wielu zebranych pływało od chwili ukończenia Szkoły Morskiej aż po czas zejścia na ląd.
17.09.2021

Czym skorupka za młodu... Uniwersytet Morski w Gdyni "szkolił" milusińskich! [ZDJĘCIA]

Dzieci w wieku od 5 do 14 lat połączyły naukę z zabawą poznając historię, zwyczaje i ceremoniał morski, a także bawiąc się na warsztatach kulinarnych i z fizyki, oraz biorąc udział w... dogoterapii. Podczas Dnia Małego Studenta najmłodsi poznawali zakamarki Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
05.08.2021

Wzrost efektywności transportu w ramach globalnych łańcuchów logistycznych celem projektu "ePIcenter"

Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jako jedyna polska jednostka naukowo-badawcza we współpracy z PKP S.A., rozpoczął realizację projektu ePIcenter - “Fizyczny internet i synchromodalność w zwiększaniu efektywności transportu w ramach globalnych łańcuchów logistycznych”.
24.03.2021

IV Forum Transportowe Młodych - ruszyły zapisy na konferencję Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Studenci Koła Naukowego Innowacyjnych Systemów Transportowo-Logistycznych serdecznie zapraszają na studencką konferencję naukową "IV Forum Transportowe Młodych". Tegoroczna edycja odbędzie się 26 marca 2021 roku w formie zdalnej na platformie ZOOM.
24.02.2021

Najwyższa choinka w Trójmieście rozbłysła na Darze Młodzieży

6 grudnia, w Mikołajki o godzinie 15:00 rozbłysły światełka na najwyższej choince w Trójmieście – na masztach najpiękniejszej polskiej fregaty, Daru Młodzieży.
07.12.2020

Nowe władze Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na kadencję 2020-2024

W dniu 1 września 2020 roku stery Uniwersytetu Morskiego w Gdyni przejął nowy Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit. Na uroczystości wręczenia nominacji na funkcje kierownicze przedstawił skład władz na kadencję 2020-2024.
02.09.2020

Konferencja „Morska flota handlowa pod narodową banderą. Polską racją stanu!"

W ciągu ostatnich lat, wraz z rozwojem całej gospodarki, postępuje również rozwój gospodarki morskiej. Dynamicznie wzrastają przeładunki w polskich portach oraz umacnia się pozycja polskich stoczni. Jednak, nadal słabym punktem gospodarki morskiej pozostaje żegluga pod narodową banderą.
21.04.2024

Uniwersytet Morski w Gdyni otworzył Centrum Offshore. Przed nami „Polska Dolina Offshore”?

Ostatniego dnia lutego 2024 oficjalnie przecięto wstęgę na jednej z ważniejszych inwestycji na mapie polskiego offshore – Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, które funkcjonuje już w Gdańsku.
01.03.2024

PRS i Uniwersytet Morski w Gdyni – porozumienie o współpracy podpisane

Dziś w siedzibie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oficjalnie podpisano porozumienie o współpracy między uczelnią i Polskim Rejestrem Statków. Zacieśnia ono współpracę obu instytucji, która trwa od lat.
01.02.2024

Dar Młodzieży już ze świąteczną iluminacją

W niedzielę 10 grudnia zabłysły świąteczne światła na Darze Młodzieży. Przybranie „Białej Fregaty” w światełka w kształcie choinki jest już tradycją Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
10.12.2023

Nowa siedziba Instytutu Morskiego bliska ukończenia

Przy ulicy De Plelo w sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku powstaje budynek Centrum Offshore, w którym mieścić się będzie nowa siedziba Instytutu Morskiego oraz Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej. Sam budynek jest już bliski ukończenia.
05.04.2023

Uniwersytet Morski w Gdyni i PGE Baltica otwierają studia podyplomowe związane z offshore [WIDEO]

Dwa semestry i 190 godzin wykładów, ćwiczeń, laboratoriów oraz zajęć z praktykami, którzy branżę offshore znają od podszewki. To wszystko w ramach nowego kierunku studiów podyplomowych "Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej", który 3 marca startuje na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Podpisanie umowy w sprawie powołania nowych studiów, których partnerem głównym jest PGE Baltica, odbyło się w poniedziałek 28 lutego. Wciąż są wolne miejsca w ramach rekrutacji uzupełniającej. 
28.02.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.