• <

Wynik wyszukiwania - "Morskie Centrum Nauki" - Wiadomości

Morskie Centrum Nauki wyróżnione w ogólnopolskim konkursie

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła laureatów Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Wyróżnienie w kategorii Turystyczne Odkrycie Roku przyznano Morskiemu Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie!
29.11.2023

Morskie Centrum Nauki zaprasza na spotkanie z żeglarzem

Kolejnym gościem cyklu spotkań z podróżnikami i ludźmi morza, którego organizatorem jest Morskie Centrum Nauki, będzie Szymon Kuczyński. Żeglarz jest jednym ze stu ludzi na świecie, którzy samotnie opłynęli świat bez postojów i wsparcia z zewnątrz.
06.11.2023

MCN ogłasza nabór do Szczecińskiej Szkoły Jungów

Rusza kolejny nabór do Dziecięcego Uniwersytetu im. prof. Jerzego Stelmacha – Szczecińskiej Szkoły Jungów. W zajęciach, które rozpoczynają się w listopadzie, uczestniczyć będzie dwadzieścioro dzieci
03.11.2023

Już sto tysięcy osób odwiedziło Morskie Centrum Nauki

W niedzielę 1 października br. Morskie Centrum Nauki odwiedził stutysięczny gość. Placówka rozpoczęła działalność 27 maja tego roku, co miesiąc bijąc rekordy frekwencji. Nie planuje przy tym zwalniać tempa i szykuje nowe atrakcje.
02.10.2023

Rekordy frekwencji w Morskim Centrum Nauki

Dwa miesiące minęły od otwarcia MCN. Wystawę i planetarium odwiedziło już ponad 46 tysięcy osób, czyli około 900 zwiedzających dziennie! To prawie dwa razy więcej, niż planowano. Spodziewano się, że rocznie Morskie Centrum Nauki odwiedzi 150 tysięcy osób. Przy dotychczasowym zainteresowaniu zwiedzających może być nawet 270 tysięcy w ciągu roku.
27.07.2023

Konkurs „Morskie doświadczenia” w Morskim Centrum Nauki

Morskie Centrum Nauki we współpracy z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego - Olgierdem Geblewiczem przygotowało konkurs pt. „Morskie doświadczenia”. Konkurs skierowany był do szkół podstawowych z całego województwa zachodniopomorskiego. Uczniowie pod opieką nauczyciela mieli przygotować doświadczenie chemiczne lub fizyczne, nagrać filmik i przygotować konspekt, który opisywał przebieg ich działania.
28.06.2023

Szczecińska Energetyka Cieplna partnerem w Morskim Centrum Nauki

W dniu 14 czerwca 2023 r. o godz. 13:30 w Morskim Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie odbyło się uroczyste podpisanie umowy partnerskiej ze Szczecińską Energetyką Cieplną.
14.06.2023

Dzień dziecka w Morskim Centrum Nauki

1.06 będzie Dniem Dziecka w Morskim Centrum Nauki. To niezwykłe wydarzenie, które MCN obchodzi z wielką radością i entuzjazmem. Tego dnia placówkę odwiedzą uczniowie szkół podstawowych z nauczycielami - zwycięzcy konkursu "morskie doświadczenia". Konkurs wciąż trwa, udział w nim można brać aż do 23 czerwca.
30.05.2023

Otwarto Morskie Centrum Nauki

Można zostać matką chrzestną statku, nauczyć się halsowania, uratować rozbitka i spróbować słodkiej i słonej wody – to niektóre atrakcje zaprezentowane na ponad dwustu interaktywnych stanowiskach w szczecińskim Morskim Centrum Nauki. Otwarto je oficjalnie w sobotę.
27.05.2023

Dzisiaj otwarcie Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie

Morskie Centrum Nauki na szczecińskiej wyspie Łasztownia zostanie otwarte w sobotę. Dla mieszkańców i turystów przygotowano też wieczorny pokaz na Odrze z mappingiem laserowym i filmem "Iskra ciekawości".
27.05.2023

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w MCN

W sobotę i niedzielę Morskie Centrum Nauki udostępni swe wnętrza zwiedzającym. MCN, jako samorządowa instytucja kultury, włączyło się w Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To część kampanii, którą prowadzi Komisja Europejska. Dzięki niej obywatele UE mogą zobaczyć, jaka jest różnorodność projektów realizowanych z pomocą unijnych środków.
09.05.2023

Konkurs Morskiego Centrum Nauki z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika

Morskie Centrum Nauki zachęca do udziału w zabawie.
20.02.2023

Planetarium Morskiego Centrum Nauki zostało ukończone

Planetarium w Morskim Centrum Nauki jest już ukończone. To rozpięta na trzech kondygnacjach "lewitująca" kula, w której odbywać się będą pokazy związane m.in. z astronomią, fizyką, chemią i biologią.
12.01.2023

Ten eksponat pobudza wyobraźnię. Historia żeglarstwa pod sufitem MCN [ZDJĘCIA]

Połowa jachtu Hanse 311 zawisła pod sufitem Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Jednostka ma nawiązywać do historii żeglarstwa i jednocześnie do współczesnego szkutnictwa, z którymi Pomorze Zachodnie jest ściśle związane.
15.12.2022

Pierwsze spotkanie nowej Rady Programowej Morskiego Centrum Nauki

W mieszczącej się w Szczecinie instytucji po raz pierwszy zebrała się Rada Programowa II kadencji
02.12.2022

Morskie Centrum Nauki będzie współpracować ze szkołą w Schwedt

MCN odwiedził Silvio Moritz – wiceburmistrz miasta Schwedt nad Odrą, któremu towarzyszył Aleksander Buwelski z Business Locatio Network – instytucji, która wspiera inwestorów z Polski. Dyrektor MCN –Witold Jabłoński przedstawił propozycję podjęcia współpracy ze szkołami w Schwedt, które są bardzo zainteresowane działalnością edukacyjną powstającego w Szczecinie Morskiego Centrum Nauki.
18.11.2022

Szczecin. Planetarium Morskiego Centrum Nauki ukończone w 80 proc.

Planetarium Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie ukończone jest w 80 proc., część związana z wystawą w około 40-50 proc. - powiedział PAP dyrektor MCN Witold Jabłoński. Interaktywna placówka naukowo-edukacyjna ma zostać otwarte w połowie 2023 r.
18.10.2022

Morskie Centrum Nauki zaświeci się 1 września w barwach narodowych

Już w czwartek (1 września) iluminacja Morskiego Centrum w Szczecinie nauki rozświetli budynek w barwach polskiej flagi.
31.08.2022

Technologie Tworzyw Sztucznych partnerem generalnym Morskiego Centrum Nauki

Odwiedzający Morskie Centrum Nauki w Szczecinie będą mogli podziwiać przecięty na pół, ponad dziewięciometrowy jacht z wyposażeniem, który zawiśnie pod sklepieniem w hali wystawienniczej. Obiekt przekazała samorządowej instytucji kultury firma Technologie Tworzyw Sztucznych z Łozienicy. Umowę z partnerem generalnym podpisał w piątek, 26 sierpnia br. w MCN w Szczecinie, dyrektor MCN Witold Jabłoński. W wydarzeniu uczestniczył marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
27.08.2022

Dziewięciometrowy jacht nad głowami. MCN podpisze umowę z firmą TTS

Odwiedzający Morskie Centrum Nauki w Szczecinie będą mogli podziwiać ponad dziewięciometrowy jacht z wyposażeniem, który zawiśnie pod sklepieniem w hali wystawienniczej. Obiekt przekaże samorządowej instytucji kultury firma Technologie Tworzyw Sztucznych z Łozienicy. Umowa z partnerem generalnym zostanie podpisana w piątek, 26 sierpnia br. w MCN w Szczecinie.
25.08.2022

Kajak Aleksandra Doby trafi do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie

W Morskim Centrum Nauki będzie można zobaczyć oceaniczny kajak Aleksandra Doby, którym trzy razy przemierzył Atlantyk. Sławny podróżnik zmarł półtora roku temu.
12.08.2022

Morskie Centrum Nauki podświetli się w barwach tęczy

W sobotę 30 lipca o godz. 15.00 ulicami Szczecina przejdzie Czwarty Marsz Równości. Tegoroczny marsz został objęty Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz Honorowym Patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej. Budynek Morskiego Centrum Nauki będzie w weekend podświetlony barwami tęczy.
28.07.2022

Pierwszy pokaz iluminacji budynku Morskiego Centrum Nauki przyciągnął tłumy

Piątkowy (22 kwietnia) wieczór przejdzie do historii Morskiego Centrum Nauki. Po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowano iluminację budynku. Pokaz poprzedziła krótka konferencja prasowa z udziałem marszałka województwa zachodniopomorskiego.
25.04.2022

W Morskim Centrum Nauki w Szczecinie... wyszorujesz pokład [WIDEO]

Morskie Centrum Nauki (MCN) w Szczecinie rośnie w oczach i już wkrótce ma się stać wizytówką miasta. Budynek mieści się przy ulicy Tadeusza Wendy 10. Ta supernowoczesna spektakularna konstrukcja ma 14 metrów wysokości i ponad 120 metrów długości. Jednym z ciekawszych zakamarków w obiekcie będzie stanowisko symulujące niełatwą pracę szeregowych marynarzy lub żeglarzy: szorowanie pokładu.
21.02.2022

W Morskim Centrum Nauki staniesz na mostku [WIDEO]

Choć otwarcie Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie planowane jest wstępnie na jesień 2022 roku, prace nad główną ekspozycją są zaawansowane. MCN opublikowało właśnie materiały dotyczące jednego z interaktywnych stanowisk wystawy stałej.
29.12.2021

Co kryją wnętrza Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie? Przekonaj się sam

Przedświąteczna wizyta na budowie Morskiego Centrum Nauki będzie możliwa już w najbliższą środę, 15 grudnia.
08.12.2021

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie. Zobacz zdjęcia z prac na budowie

Budynek Morskiego Centrum Nauki (MCN) i jego otoczenie zmienia się z dnia na dzień. Na dziś gotowe są już przeszklenia od ulicy Wendy, trwa szklenie fasady od strony Odry. Te ogromne połacie szkła oprócz ozdobnej funkcji architektonicznej dadzą możliwość podziwiania miedzy innymi kuli planetarium umieszczonej wewnątrz budynku.
16.11.2021

Wyposażenie planetarium MCN w Szczecinie. Będzie supernowocześnie

Pokazy w 3D, miejsce 44 widzów, ekran o średnicy 10 metrów, "podróże" do odległych zakątków kosmosu i do wnętrza Ziemi... Tak w wielkim skrócie opisać można planetarium Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. W środę 8 września podpisano umowę na jego wyposażenie. Prace zakończą się za 13 miesięcy.
08.09.2021

Morskie Centrum Nauki. Spotkanie Rady Programowej

W poniedziałek, 6 września w Morskim Centrum Nauki odbyło się spotkanie Rady Programowej MCN z udziałem prof. Pawła Zalewskiego – przewodniczącego rady, dr Haliny Stelmach - żony prof. Jerzego Stelmacha - patrona MCN, prof. Piotra Masojcia z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz prof. Radosława Skryckiego z Uniwersytetu Szczecińskiego.
06.09.2021

Ważący 7 ton silnik okrętowy przetransportują ulicami Szczecina

Na poniedziałek 30 sierpnia zaplanowano transport silnika okrętowego, który waży aż... 7 ton. Silnik zostanie przetransportowany z Muzeum Narodowego do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.
29.08.2021

Z budowy Morskiego Centrum Nauki zniknęły dźwigi

Zniknęły dźwigi z placu budowy MCN na Łasztowni. Dwa żurawie ciężko pracujące przy wznoszeniu konstrukcji Morskiego Centrum Nauki zostały zdemontowane.
25.01.2021

Morskie Centrum Nauki wspiera WOŚP

Trwa aukcja rysunku Sawki przeznaczonego przez Morskie Centrum Nauki na wsparcie WOŚP. Na licytację trafiła oryginalna praca Henryka Sawki - jednego z najbardziej znanych i cenionych rysowników w Polsce.
25.01.2021

Przetarg na planetarium Morskiego Centrum Nauki

Morskie Centrum Nauki ogłosiło przetarg na wyposażenie planetarium. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja i uruchomienie wyposażenia Planetarium Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie. Kryteria oceny ofert to: parametry techniczne i jakościowe, okres i warunki gwarancji jakości i rękojmi za wady oraz cena. Oferty oceni komisja przetargowa.
04.01.2021

Umowa z wykonawcą wystawy Morskiego Centrum Nauki

Ponad 200 stanowisk interaktywnych przedstawiających historię związku człowieka z morzem i wplatających w to wiedzę naukową ma powstać w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie. Umowę z wykonawcą wystawy stałej podpisano w czwartek.
10.12.2020

Konferencja prasowa i wystawa w Morskim Centrum Nauki

W czwartek 3 grudnia w Morskim Centrum Nauki odbyła się konferencja prasowa połączona z prezentacją wystawy pt.: „Poznaj historię Łasztowni - nowego serca Szczecina”. Dyrektor MCN Witold Jabloński przedstawił ideę wystawy i jej autora.
03.12.2020

Wykonawca wystawy stałej w Morskim Centrum Nauki wybrany

Działając na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych Morskie Centrum Nauki w Szczecinie po dokonaniu badania i oceny ofert złożonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Dostawa wystawy stałej Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie” wybrało jako najkorzystniejszą ofertę złożoną przez TRIAS AVI sp. z o.o. z Warszawy.
30.11.2020

Zobacz jak powstaje Morskie Centrum Nauki w Szczecinie (foto)

Mija właśnie rok od rozpoczęcia budowy MCN w Szczecinie. Na Łasztowni widać kształt przyszłej siedziby Morskiego Centrum Nauki. Nie jest to jeszcze ostateczna forma budynku, ale niedługo będzie można zawiesić tradycyjną wiechę.
08.09.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.