• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Pierwszy pokaz iluminacji budynku Morskiego Centrum Nauki przyciągnął tłumy

AK

25.04.2022 15:43
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Pierwszy pokaz iluminacji budynku Morskiego Centrum Nauki przyciągnął tłumy

Partnerzy portalu

Pierwszy pokaz iluminacji budynku Morskiego Centrum Nauki przyciągnął tłumy - GospodarkaMorska.pl
Fot. MCN

Piątkowy (22 kwietnia) wieczór przejdzie do historii Morskiego Centrum Nauki (MCN). Po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowano iluminację budynku. Pokaz poprzedziła krótka konferencja prasowa z udziałem marszałka województwa zachodniopomorskiego.

– Morskie Centrum Nauki już na stałe wpisało się w panoramę Szczecina. Można powiedzieć, że statek zakotwiczył na Łasztowni. Natomiast ta iluminacja pokazuje nie tylko piękno tej architektury, ale i otoczenia. Będzie na pewno wspaniale odbijała się w Odrze i przykuwała uwagę. Podobnie jak dzisiaj robią to dźwigozaury – powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. 

Zgromadzeni na Wałach Chrobrego i Trasie Zamkowej szczecinianie zobaczyli rozświetlony wielobarwnymi efektami budynek Morskiego Centrum Nauki (MCN). Instalacja zamontowana na elewacji umożliwia prezentacje świetlne w różnych konfiguracjach.

– Kto nie widział, niech żałuje, bo iluminacja robiła niesamowite wrażenie – relacjonował Jarosław Dobrzyński, rzecznik prasowy MCN. – Tysiące widzów oklaskami nagrodziło pokaz, który zwieńczył obraz dwóch flag: polskiej i ukraińskiej. System oświetlenia fasady budynku MCN składa się z soczewkowych opraw oświetleniowych wykonanych w technologii LED.

Ponad 440 opraw ustawionych tak, by optymalnie oświetlić ściany budynku składa się z 16 tysięcy diod. Zamontowano je pomiędzy pionowymi profilami konstrukcji siatki elewacyjnej.

– Zainstalowany system umożliwia zdalne sterowanie iluminacją oraz jej konfigurację z komputerów oraz urządzeń mobilnych poprzez sieć LAN. Efekty, jakie tworzy na elewacji MCN iluminacja, będzie można podziwiać codziennie wieczorem przez dwie godziny. Będzie tak aż do otwarcia MCN, które planowane jest pod koniec roku. Później światła na elewacji budynku będą cieszyć oko widzów nieco dłużej – podał rzecznik. 

 

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.