• <
mewo_2022

Wyjątkowy projekt hybrydowej elektrowni we Włoszech, który połączy moc wiatru, słońca i morza

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Wyjątkowy projekt hybrydowej elektrowni we Włoszech, który połączy moc wiatru, słońca i morza

Partnerzy portalu

Fot. SolarDuck

SolarDuck, Green Arrow Capital i New Developments podejmują współpracę w celu rozwijania hybrydowej farmy wiatrowo-solarnej na morzu u wybrzeży Corigliano. Farma OFPV o mocy 120 MWp zintegrowana z pływającą morską elektrownią wiatrową o mocy 420 MW jest kamieniem milowym w rozwoju technologii Offshore Floating Solar Photovoltaic.

W przedsięwzięciu zostanie wykorzystana technologia podwyższonej platformy SolarDuck, która pozwoli na rozmieszczenie paneli fotowoltaicznych na znaczących wysokościach fal, przy jednoczesnym zachowaniu bezpiecznych warunków pracy przy instalacji i obsłudze paneli. Dodatkowo dzięki zastosowanej technologii proces będzie miał zminimalizowany wpływ na środowisko.

Projekt jest częścią Funduszu Infrastruktury Przyszłości Green Arrow ("GAIF"), który inwestuje w energię odnawialną i infrastrukturę cyfrową na rynkach o wysokim potencjale w Europie.

Morska farma wiatrowo-solarna będzie zlokalizowana w zatoce Tarentu u wybrzeży Corigliano-Rossano w Kalabrii. Planowane jest uruchomienie 28 pływających turbin wiatrowych o mocy 420 MWp oraz farmy OFPV o mocy 120 MWp, co daje łączną moc 540 MW. Farma OFPV samoistnie będzie generować ponad 160 GWh energii słonecznej rocznie.

"Projekt obecnie znajduje się w fazie uzyskiwania pozwoleń, a planowana data rozpoczęcia działalności operacyjnej to 2028 rok." - mówi CEO Giovanni Guzzo.

Fot. SolarDuck
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.