• <
attis_konferecnja_2024

Wieże turbin wiatrowych dla największej na świecie MFW docierają do Rotterdamu

zk

07.12.2022 09:49 Źródło: CSWIND PT, offshorewind.biz
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Wieże turbin wiatrowych dla największej na świecie MFW docierają do Rotterdamu

Partnerzy portalu

Wieże turbin wiatrowych dla największej na świecie MFW docierają do Rotterdamu - GospodarkaMorska.pl
CSWIND PT

Firma CS Wind PT wysłała do Rotterdamu w Holandii pierwszą partię wież turbin wiatrowych dla morskiej farmy wiatrowej Hollandse Kust Zuid o mocy 1,5 GW.

Była to pierwsza dostawa z pięciu przewidywanych na najbliższe tygodnie, Zgodnie z komunikatem CS Wind PT w mediach społecznościowych, była to pierwsza dostawa z pięciu przewidywanych w najbliższych tygodniach. Blue Water Shipping i Sealine Spain wspierały CS Wind PT podczas załadunku komponentów turbiny wiatrowej.

Na początku roku południowokoreańska firma CS Wind przejęła na własność portugalskiego producenta wież do turbin wiatrowych, firmę ASM Industries. Z kolei we wrześniu Seaway Heavy Lifting i Sif zakończyły instalację wszystkich 140 fundamentów monopali na terenie MFW Hollandse Kust Zuid, położonym około 20 kilometrów od holenderskiej Zuid-Holland.

Hollandse Kust Zuid, pierwsza na świecie morska farma wiatrowa bez dotacji i wkrótce największa na świecie działająca morska farma wiatrowa, składa się ze 140 turbin wiatrowych Siemens Gamesa 11.0-200 DD, które mają zostać zainstalowane do marca 2023 roku.

Farma wiatrowa jest już w połowie gotowa - 70-dziesiąta turbina została zainstalowana w zeszłym miesiącu przez jednostkę Wind Osprey Cadeler. Dostarczyła też pierwszą energię do holenderskiej sieci na początku sierpnia.

Właścicielami Hollandse Kust Zuid są Vattenfall, BASF i Allianz. Vattenfall jest liderem w rozwoju projektu.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.