• <
smartre_2023

Wieże turbin wiatrowych dla największej na świecie MFW docierają do Rotterdamu

zk

07.12.2022 09:49 Źródło: CSWIND PT, offshorewind.biz
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Wieże turbin wiatrowych dla największej na świecie MFW docierają do Rotterdamu

Partnerzy portalu

Wieże turbin wiatrowych dla największej na świecie MFW docierają do Rotterdamu - GospodarkaMorska.pl
CSWIND PT

Firma CS Wind PT wysłała do Rotterdamu w Holandii pierwszą partię wież turbin wiatrowych dla morskiej farmy wiatrowej Hollandse Kust Zuid o mocy 1,5 GW.

Była to pierwsza dostawa z pięciu przewidywanych na najbliższe tygodnie, Zgodnie z komunikatem CS Wind PT w mediach społecznościowych, była to pierwsza dostawa z pięciu przewidywanych w najbliższych tygodniach. Blue Water Shipping i Sealine Spain wspierały CS Wind PT podczas załadunku komponentów turbiny wiatrowej.

Na początku roku południowokoreańska firma CS Wind przejęła na własność portugalskiego producenta wież do turbin wiatrowych, firmę ASM Industries. Z kolei we wrześniu Seaway Heavy Lifting i Sif zakończyły instalację wszystkich 140 fundamentów monopali na terenie MFW Hollandse Kust Zuid, położonym około 20 kilometrów od holenderskiej Zuid-Holland.

Hollandse Kust Zuid, pierwsza na świecie morska farma wiatrowa bez dotacji i wkrótce największa na świecie działająca morska farma wiatrowa, składa się ze 140 turbin wiatrowych Siemens Gamesa 11.0-200 DD, które mają zostać zainstalowane do marca 2023 roku.

Farma wiatrowa jest już w połowie gotowa - 70-dziesiąta turbina została zainstalowana w zeszłym miesiącu przez jednostkę Wind Osprey Cadeler. Dostarczyła też pierwszą energię do holenderskiej sieci na początku sierpnia.

Właścicielami Hollandse Kust Zuid są Vattenfall, BASF i Allianz. Vattenfall jest liderem w rozwoju projektu.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.