• <
BOTA_2023

Wicepremier Błaszczak: eksplozje gazociągów Nord Stream nie były przypadkowe

gm

14.10.2022 11:37 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Wicepremier Błaszczak: eksplozje gazociągów Nord Stream nie były przypadkowe

Partnerzy portalu

Wicepremier Błaszczak: eksplozje gazociągów Nord Stream nie były przypadkowe - GospodarkaMorska.pl

Wybuchy rurociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim nie były przypadkowe - mówił w piątek w Brukseli po spotkaniu tzw. Bukareszteńskiej Dziewiątki wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

"Przede wszystkim rozmawialiśmy o sytuacji na Ukrainie; o tym, jakie wnioski płyną z wojny, która toczy się na Ukrainie; jakie wnioski płyną z napaści rosyjskiej na Ukrainę. Jednym z tych wniosków jest zapewnienie bezpieczeństwa jeśli chodzi o infrastrukturę krytyczną. Nie ulega żadnej wątpliwości, że nie przypadkiem doszło do tych wydarzeń na Morzu Bałtyckim związanych z eksplozjami gazociągu Nord Stream" - oświadczył Błaszczak.

"My przede wszystkim koncentrujemy się na współpracy związanej ze wsparciem Ukrainy; na współpracy związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa. O szczegółach nie będę państwu mówił, dlatego, że mają one charakter poufny, natomiast rozmawialiśmy o współpracy, żeby zachować bezpieczeństwo również w tej dziedzinie" - dodał.

Fot. Depositphotos

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.