• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

We wraku ORP Delfin odnaleziono ciało płetwonurka

ew

22.08.2020 09:43 Źródło: PAP
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu We wraku ORP Delfin odnaleziono ciało płetwonurka

Partnerzy portalu

We wraku ORP Delfin odnaleziono ciało płetwonurka - GospodarkaMorska.pl
fot. YouTube.com
Płetwonurek eksplorujący wrak ORP "Delfin", który zaginął w czwartek wieczorem został odnaleziony we wraku. Ciało znaleźli koledzy płetwonurka. Policja wyjaśnia okoliczności jego śmierci.

Informację o znalezieniu ciała płetwonurka potwierdził PAP w piątek Maciej Stęplewski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

"Ciało płetwonurka zostało znalezione we wraku okrętu przez jego kolegów" - powiedział PAP Stęplewski.

Płetwonurek zaginął w czwartek około godz. 18. Do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni wpłynęła wówczas informacja z Polish Rescue Radio, że na wodach Zatoki Puckiej doszło do nurkowania na wraku jednostki "Delfin". Wrak ten znajduje się na środku Zatoki Puckiej pomiędzy Kuźnicą a Redą. Jeden z nurków nie wynurzył się z wody.

Do poszukiwań zaginionego SAR zadysponowała własną łódź ratowniczą R-20, WOPR oraz okręt Morskiego Oddziału Straży Granicznej SG-071. W akcji poszukiwawczej brali też udział nurkowie straży pożarnej i koledzy zaginionego.

W czwartek wieczorem przerwano poszukiwania i zgodnie z procedurami płetwonurka uznano za zaginionego.

Jak podaje portal divers24.pl, uczestnicy nurkowania to Polacy mieszkający za granicą, którzy spędzali wakacje w Polsce.

"Jeden z uczestników nurkowania zapuścił się do wnętrza wraku. Niestety nie położył liny poręczowej, aby zabezpieczyć się i móc odnaleźć drogę powrotną. Poruszając się w dół klatką schodową dotarł pod dolny pokład. Widoczność w wnętrzu wraku była bardzo słaba i pojawiły się problemy z powrotem" - podaje portal divers24.pl.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku.

Dziękujemy za wysłane grafiki.