• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

W Gdańsku rusza najważniejsza na świecie wystawa bursztynu

Strona główna Edukacja, praca W Gdańsku rusza najważniejsza na świecie wystawa bursztynu
W Gdańsku rusza najważniejsza na świecie wystawa bursztynu - GospodarkaMorska.pl
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

ew

26.08.2020 Źródło: gdansk.pl

W środę, 26 sierpnia, rozpoczyna się tegoroczna 27. edycja targów AMBERIF, w których weźmie udział blisko 240 wystawców z 13 krajów, m.in. Włoch, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii, Indii i USA. Wydarzenie odbywa się w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych i z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa dla jego uczestników. Nie są dostępne dla publiczności.

AMBERIF to najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi mają charakter branżowy, są dostępne dla osób i firm związanych z jubilerstwem i bursztynnictwem, handlem i produkcją biżuterii oraz wyrobów złotniczych, z marketingiem i usługami związanymi z branżą jubilerską i sztuką użytkową.

- Targi są otwarte dla gości branżowych, zamknięte dla publiczności - mówi Michał Kosior, rzecznik targów Amberif. - Aby wziąć w nich udział, trzeba się zarejestrować i udowodnić przynależność do branży bursztynniczej lub jubilerskiej. 

Targi AMBERIF 2020 planowane były na marzec, ale odbędą się w sierpniu

Ostatnią edycję targów AMBERIF w 2019 odwiedziło sześć tysięcy gości branżowych z 54 krajów, najliczniej z: Rosji, Niemiec, Litwy, Ukrainy, Chin, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Szwecji, Włoch, Danii, Finlandii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Węgier, Czech, Estonii i Kanady.

Zmiana tegorocznego terminu z powodu pandemii nie odstraszyła gości i prawie 240 wystawców z 13 krajów: Polski, Litwy, Włoch, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji, Bułgarii, Indii, Łotwy, Szwajcarii, Ukrainy, USA. Włoch, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii, Indii i USA zdecydowało się na uczestnictwo w wydarzeniu. Duża część z 240 wystawców Amberifu to producenci oryginalnej biżuterii ze srebra i złota, kamieni jubilerskich, akcesoriów modowych. W Gdańsku nie zabraknie też czołowych importerów i przedstawicieli producentów.

Wyróżnikiem targów jest Galeria Projektantów z wyjątkową strefą designu i ofertą biżuterii artystycznej niemal 40 polskich i europejskich twórców sztuki złotniczej. Amberif to też największy przegląd urządzeń, narzędzi, półfabrykatów, surowców czy materiałów do produkcji jubilerskiej. Polscy producenci oraz przedstawiciele światowych liderów prezentują swoją ofertę w dedykowanej im strefie technologicznej.

Amberif to nie tylko miejsce spotkań biznesowych, ale też naukowych i kulturalnych. W programie znalazły się m.in. wernisaże, warsztaty, seminaria naukowe, panele dyskusyjne i premiery wydawnicze. A gdańskie targi to też pretekst do opiniotwórczych spotkań ekspertów z wielu dziedzin biznesu, nauki i sztuki.

Ze względu na pandemię Covid-19 obecny rok jest trudnym okresem wielu przewartościowań i niespodziewanych wyzwań. Przed takimi stają również organizatorzy imprez targowych. Amberif 2020, pierwotnie zaplanowany na marzec 2020, został w porozumieniu z przedstawicielami wystawców przeniesiony na ostatni weekend sierpnia. Wszystko wskazuje na to, że będą to jedne z nielicznych targów jubilerskich na świecie, które odbędą się w tradycyjnej formule, pozwalając spotkać się bezpośrednio wystawcom i nabywcom ich produktów.

 Wydarzenie odbędzie się w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych i z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa dla jego uczestników. Na terenie targów obowiązywać będą zalecenia i wytyczne rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny, Polską Izbę Przemysłu Targowego i Ministerstwo Rozwoju w zakresie imprez targowych.

MTG SA zadbało o zwiększenie ilości serwisu sprzątającego, termowizyjny pomiar temperatury ciała uczestników, obowiązkowe zakrywanie ust i nosa czy kontrolę ilości osób przebywających w obiekcie. Powyższe obostrzenia oraz zachowanie dystansu społecznego ma zapewnić uczestnikom targów bezpieczeństwo sanitarne.  

Amberif 2020 w dniach 26-29 sierpnia 2020 roku

miejsce: Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.

Źródło:
gdansk.pl
 Ropa brent 41,38 $ baryłka  -3,52% 20:56
 Cyna 17080,00 $ tona -1,70% 25 wrz
 Cynk 2365,00 $ tona -0,59% 25 wrz
 Aluminium 1708,00 $ tona 0,65% 25 wrz
 Pallad 2319,10 $ uncja  1,80% 20:55
 Platyna 895,05 $ uncja  0,65% 20:56
 Srebro 24,47 $ uncja  2,73% 20:56
 Złoto 1902,10 $ uncja  0,85% 20:56

Dziękujemy za wysłane grafiki.