• <
smartre_2023

Verlume opracowuje system magazynowania energii dla zastosowań w offshore wind [WIDEO]

zk

18.12.2022 10:34 Źródło: verlume, offshorewindbiz
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Verlume opracowuje system magazynowania energii dla zastosowań w offshore wind [WIDEO]

Partnerzy portalu

Verlume opracowuje system magazynowania energii dla zastosowań w offshore wind [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Verlume

Brytyjska firma Verlume rozwija Halo, skalowalny, modułowy, bateryjny system magazynowania energii ze zintegrowanym inteligentnym zarządzaniem energią, przeznaczony do zastosowań w morskich elektrowniach wiatrowych.

Jedną z kluczowych cech Halo jest to, że system można w pełni ładować i może być zintegrowany z morskimi konwerterami energii odnawialnej, tworząc zero-emisyjne systemy energetyczne.

Według Verlume zawiera najnowocześniejszą technologię, która zapewnia maksymalną gęstość energii, bezpieczeństwo i trwałość, a wraz z inteligentnym systemem zarządzania energią Axonn  autonomicznie maksymalizuje dostępną energię w czasie rzeczywistym.

Jak twierdzi deweloper  pojemność energetyczna i moc wyjściowa są skalowalne i konfigurowalne w celu dostosowania do potrzeb użytkownika.

W lipcu Verlume było jedną z firm, które RWE wybrało jako zwycięzców swojego międzynarodowego konkursu na innowacje w zakresie ekologii i integracji systemowej morskiej energetyki wiatrowej.

Miesiąc wcześniej firma z Aberdeen podpisała MoU z Oasis Marine Power, aby wspólnie opracować inteligentną infrastrukturę do magazynowania energii w terenie i ładowania dla jednostek CTV.

Partnerzy postanowili ocenić opłacalność zastosowania inteligentnego systemu kondycjonowania i zarządzania energią, aby stworzyć interfejs mikrosieci w ramach morskiej farmy wiatrowej.

Część Halo stanowiłby zintegrowany inteligentny system kondycjonowania i zarządzania energią, który mógłby zapewnić inteligentne zarządzanie dostępną energią, umożliwiając ładowanie w okresach niskiego zapotrzebowania na energię z morskiej farmy wiatrowej, a tym samym maksymalizując przychody z wytwarzania energii, zgodnie z poprzednimi doniesieniami.
Jak oznajmiła firma Verlume wraz ze wzrostem produkcji zielonego wodoru, pojawi się wymóg stabilnej kontrolowanej mocy DC dla elektrolizy, aby działać w sposób ciągły.

Zgodnie z założeniami Halo może zapewnić regulowane zasilanie DC do elektrolizerów umieszczonych na platformach lub w obrębie turbin.

Gospodarka Morska
Verlume

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.