• <
mewo_2022

USA otwierają Zatokę Nowojorską na rozwój morskiej energetyki wiatrowej

15.06.2021 10:17 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore USA otwierają Zatokę Nowojorską na rozwój morskiej energetyki wiatrowej

Partnerzy portalu

USA otwierają Zatokę Nowojorską na rozwój morskiej energetyki wiatrowej - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Biuro Zarządzania Energią Oceaniczną (BOEM) Departamentu Spraw Wewnętrznych USA ogłosiło propozycję sprzedaży praw do dzierżawy obszarów pod instalację 7 GW mocy w morskich farmach wiatrowych w Zatoce Nowojorskiej. 

Zatoka Nowojorska (New York Bay) to obszar płytkich wód między wyspą Long Island a wybrzeżem New Jersey. Administracja Bidena poinformowała, że byłby to jej pierwszy konkurs na dzierżawę obszarów, na których powstaną morskie farmy. BOEM przedstawił jego założenia. 

Konkurs obejmuje osiem obszarów w Zatoce Nowojorskiej, które mogą być licytowane w celu komercyjnego rozwoju morskich farm. Szacunkowo umożliwiłyby budowę 7 GW w offshore wind, które zasiliłyby w energię 2,6 mln gospodarstw domowych. 

11 czerwca 2021 roku ruszył y60-dniowe konsultacje publiczne, w ramach których można zgłaszać uwagi oraz dostarczyć szczegółowe informacje na temat potencjalnych powierzchni, które mogą być dostępne do dzierżawy, propozycje postanowień i warunków dzierżawy oraz szczegółów aukcji.

Nowe miejsca pracy

BOEM oczekuje szczególnie uwag na temat zaangażowania firm w tworzenie nowych miejsc pracy oraz mechanizmów temu służących. Kwestia kadr i zaangażowania użytkowników obszarów morskich jest kluczowa dla BOEM. 

– Dzisiejsze ogłoszenie nowych proponowanych warunków dzierżawy stawia jako priorytet tworzenie i utrzymywanie dobrze płatnych miejsc pracy, ponieważ budujemy zieloną gospodarkę energetyczną – wyjaśnia w komunikacie BOME. 

BOEM przeprowadził już w sumie osiem konkursów na dzierżawę obszarów morskich pod offshore wind oraz podpisał 17 umów dzierżawy obszarów, na których będzie rozwijana morska energetyka wiatrowa na Atlantyku - od Massachusetts po Północną Karolinę. 

Celem nowej administracji Bidena obejmuje zainstalowanie 30 GW w morskich farmach wiatrowych do 2030 roku. W tym roku rząd Biden wydał już zgodę na budowę farmy Vineyard Wind 1 (800 MW), pierwszej instalacji tej skali na wodach USA. 


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.