• <
gryfia_70lat

Ukraińskie wojsko: Rosjanie chcą umocnić się na Wyspie Węży. Planują atak na południu

gm

16.05.2022 12:13 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Ukraińskie wojsko: Rosjanie chcą umocnić się na Wyspie Węży. Planują atak na południu

Partnerzy portalu

Ukraińskie wojsko: Rosjanie chcą umocnić się na Wyspie Węży. Planują atak na południu - GospodarkaMorska.pl
Wyspa Węży. Fot. Wikimedia Commons, Фотонак, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Wojska rosyjskie próbują umocnić swoje pozycje na Wyspie Węży na Morzu Czarnym i zorganizować dostawy sprzętu. Na południu utrzymuje się ryzyko ostrzału rakietowego i wysadzenia wrogiego desantu – powiadomiło ukraińskie dowództwo operacyjne Południe, na które powołuje się agencja Interfax-Ukraina.

Rosyjskie zgrupowanie w północno-zachodniej części Morza Czarnego to dwa okręty wyposażone w rakiety manewrujące oraz sześć dużych okrętów desantowych – poinformowało dowództwo Południe.
W obwodach chersońskim i mikołajowskim na południu Ukrainy wojska rosyjskie umacniają się na zajętych rubieżach, nie prowadząc działań ofensywnych.

Dowództwo operacyjne Południe przekazało też więcej szczegółów na temat kolejnego udanego ataku sił ukraińskich na rosyjskie pozycje w okupowanej Czornobajiwce pod Chersoniem.

„W jego wyniku zniszczono skład amunicji, zginęło 75 żołnierzy. Zniszczono także blisko 20 jednostek sprzętu, w tym cztery haubice holowane i dwie samobieżne Msta-S, cztery zestawy moździerzowe, dwa wozy opancerzone i cztery samochody, dwie stacje remontowe i jeden bezzałogowiec” – podano.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.