• <
mewo_2022

Trefl S.A. zainwestuje 113 mln zł w Gdyni i Rumi. Jest wsparcie od Polskiej Strefy Inwestycji

gm

28.04.2022 11:22
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Trefl S.A. zainwestuje 113 mln zł w Gdyni i Rumi. Jest wsparcie od Polskiej Strefy Inwestycji

Partnerzy portalu

Trefl S.A. zainwestuje 113 mln zł w Gdyni i Rumi. Jest wsparcie od Polskiej Strefy Inwestycji - GospodarkaMorska.pl
Fot. Trefl

Trefl zainwestuje 113 mln zł w zwiększenie mocy produkcyjnej poprzez rozbudowę parku produkcyjno-maszynowego w zakładzie w Gdyni oraz w budowę centrum logistycznego w Rumi. W ramach inwestycji powstanie 28 nowych miejsc pracy. 

Jak poinformowała Monika Fabich z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, projekt otrzymał decyzję o wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji, wydaną przez zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Na mocy dokumentu, spółka otrzymała zwolnienie z podatku dochodowego z tytułu wydatków na nową inwestycję. Dzięki wsparciu odzyska koszty inwestycji w maksymalnej wysokości 30% poniesionych kosztów – przekazała Fabich. 

Spółka Trefl znajduje się w europejskiej czołówce producentów puzzli i gier planszowych, jest także jednym z czołowych producentów zabawek w Polsce. Przedsiębiorstwo sprzedaje swoje produkty w przeszło 50 krajach na całym świecie. W skład grupy wchodzą przedsiębiorstwa o różnym profilu – produkcyjno-handlowe, mediowe oraz spółki sportowe.

Polska Strefa Inwestycji (PSI) jest kontynuacją idei specjalnych stref ekonomicznych, jednak w znacznie rozszerzonej formie. Na mocy ustawy o wspieraniu nowych inwestycji z 2018 roku, zwolnienia podatkowe dostępne są na terenie całego kraju. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna przyznaje wsparcie z rządowego programu PSI, firmom planującym nowe inwestycje na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz we wschodniej części województwa pomorskiego.


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.