• <

Subsea7 otrzymała kontrakt w związku z inwestycją na polu Belinda na Morzu Północnym

rk

27.05.2024 12:46 Źródło: Subsea7
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Subsea7 otrzymała kontrakt w związku z inwestycją na polu Belinda na Morzu Północnym

Partnerzy portalu

Fot. Subsea7

Subsea7 ogłosiła dziś otrzymanie znacznego kontraktu od Serica Energy na rozwój pola Belinda, znajdującego się na południowy wschód od miejsca prac statku OSV Triton FPSO. Pole jest obsługiwane przez Serica Energy i znajduje się około 190 kilometrów na wschód od Aberdeen w Wielkiej Brytanii, w środkowej części Morza Północnego, przy głębokości wody 95 metrów.

Spółka z siedzibą w Luksemburgu otrzymała nowe zlecenie w Wielkiej Brytanii, które ma umożliwić jej pracę nad wydobyciem surowców ze złoża na Morzu Północnym. W tym celu będzie współpracować ze statkiem Triton, przeznaczonym do prac produkcyjnych, magazynowych i przeładunkowych (floating production, storage, offloading FPSO). Zakres kontraktu obejmuje zarządzanie projektem, inżynierię, zaopatrzenie, budowę i instalację (engineering, procurement, construction and installation, EPCI) 5-kilometrowego rurociągu produkcyjnego o grubości 20 cm i elektrohydraulicznego układu sterowania (electro-hydraulic controls, EHC). Zakres prac Subsea7 obejmuje również powiązane struktury podmorskie i połączenia ze statkiem Triton Floating Production Storage & Offloading (FPSO) obsługiwanym przez Dana Petroleum, za pośrednictwem istniejącego kolektora produkcyjnego w pobliżu podstawy pionu Triton oraz elementów sterujących na platformie zaworowej Evelyn.

- Cieszymy się, że mamy tę możliwość, aby dostarczyć Serica Energy wiedzę EPCI i zademonstrować rozległe doświadczenie na Morzu Północnym, które zgromadziliśmy przez ponad 50 lat. Z niecierpliwością czekamy na wsparcie bezpiecznej, wydajnej i terminowej realizacji tego projektu - podkreślił Steve Wisely, starszy wiceprezes ds. kontroli, napraw i konserwacji w Subsea7

Zarządzanie projektem i prace inżynieryjne rozpoczną się niezwłocznie w Aberdeen, niemniej działania na morzu zaplanowano na III kwartał 2025 roku. Dotyczą one położonych na głębokości 95 metrów złóż ropy naftowej wynoszących w przybliżeniu 5 mln baryłek milionów baryłek. Samo wydobycie ma rozpocząć się w 2026 roku. Nie podano dokładnej wartości kontraktu, jednakże Subsea7 podaje go jako mieszczący się w przedziale 50-150 mln dolarów.

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.