• <
mewo_2022

Statek Fortuna budujący Nord Stream opuścił wody Danii

jm

22.08.2021 16:15 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Statek Fortuna budujący Nord Stream opuścił wody Danii

Partnerzy portalu

Statek Fortuna budujący Nord Stream opuścił wody Danii - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nord Stream 2 / Axel Schmidt

Rosyjski statek Fortuna, który prowadził budowę gazociągu Nord Stream 2 opuścił wyłączną strefę ekonomiczną Danii na Bałtyku – podał w niedzielę portal gospodarczy RBK. Portal powołał się na dane serwisów internetowych śledzących ruchy statków.

Rządowy dziennik "Rossijskaja Gazieta" ocenia, pisząc o odpłynięciu Fortuny, że zakończyło się układanie rur w wodach Danii.

Barka Fortuna przepłynęła granicę morską z Niemcami i – według "RG" – kieruje się do Zatoki Pomorskiej. W pobliżu znajdują się trzy jednostki pomocnicze pod banderą rosyjską.

W ostatnich dniach operator gazociągu, spółka Nord Stream 2 AG, informował, że Fortuna pracuje nad ostatnimi elementami konstrukcji. Media oceniały, że 23 sierpnia budowa Nord Stream 2 może się zakończyć.

20 sierpnia USA wprowadziły sankcje wobec dwóch firm rosyjskich uczestniczących w budowie gazociągu: Konstanta i Nobility. Media w Rosji oceniały na początku roku, że Konstanta będzie ubezpieczycielem gazociągu Nord Stream 2. Nobility to spółka będąca właścicielem statku Ostap Szeremeta, jednostki pomocniczej uczestniczącej w projekcie. Statek też również został objęty sankcjami.


Źródło: PAP

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.