• <
escort_980x120_gif_2020

Singapurski lider BW LPG rozszerza ofertę

sg

24.11.2022 12:41
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Singapurski lider BW LPG rozszerza ofertę

Partnerzy portalu

Singapurski lider BW LPG rozszerza ofertę - GospodarkaMorska.pl
Fot. BW LPG

Singapurska firma ogłosiła dziś na swojej stronie, że dokonała zakupu firmy LPG Trading Operations od spółki Vilma Oil.

Przejęcie było zapowiadane już w sierpniu tego roku.

„Ten zakup podnosi nasze ambicje, by rozszerzyć dział Product Service”, mówi Anders Onarheim, dyrektor zarządzający BW LPG, cytowany w oświadczeniu. „Witamy nowy zespół w BW LPG i cieszymy się na wspólną pracę nad rozszerzoną platformą zakupową, poprawiając nasze zdolności serwisowe oraz dodając kolejną wartość dla naszych interesariuszy”.

O firmie

BW LPG to światowy lider wśród właścicieli i operatorów statków LPG. W swojej flocie ma jednostki typu Very Large Gas Carriers (VLGC), które są w stanie przewieźć ponad 3 miliony CBM.

Ma ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie w branży przewozu LPG – założona w 1955 roku, firma kontroluje obecnie ponad 490 jednostek pływających transportujących olej, gaz i suche towary. To największa flota LPG na świecie.

Firma jest powiązana z BW Group, wiodącą firmą zajmującą się shippingiem, infrastrukturą morską i podmorskim sektorem oil&gas. W tej chwili interesuje się także nowymi technologiami związanymi ze zrównoważonym rozwojem. BW LPG inwestuje w energię słoneczną, wiatrową, baterie, biopaliwa oraz uzdatnianie wody.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.