• <

Seaway 7 startuje z pracami dla Moray West w Szkocji

sg

08.08.2022 10:42 Źródło: Offshore WindBiz
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Seaway 7 startuje z pracami dla Moray West w Szkocji

Partnerzy portalu

Seaway 7 startuje z pracami dla Moray West w Szkocji - GospodarkaMorska.pl
Fot. Seaway 7

Seaway 7 podpisał umowę z Moray Offshore Windfarm (West) Limited na rozpoczęcie wczesnych prac dotyczących inżynierii, zakupów, instalacji i uruchomienia kabli sieciowych. Moray West to nowa morska farma wiatrowa powstająca w Szkocji.

Zakres zadań Seaway 7 w ramach przyszłego kontraktu jest nadal negocjowany. Może on obejmować dostawę i instalację około 125 kilometrów podmorskich kabli energetycznych 66 kV wraz ze specjalistycznym systemem ich ochrony. Do układania kabli firma będzie wykorzystywać statki ze swojej floty, które rozpoczną prace nad projektem w 2024 roku. Realizacja umowy będzie prowadzona z biura Seaway 7 w Aberdeen.

Jak pisze serwis Offshore Wind Biz, kontrakt wyceniany w przedziale 5-150 milionów dolarów amerykańskich.

Morska farma wiatrowa Moray West jest zlokalizowana w Moray Firth, około 22,5 km of linii brzegowej Caithless. Projekt będzie składał się z 60 turbin wiatrowych Siemens Gamesa o mocy 14,7 MW i mocy zainstalowanej 882 MW.

Seaway 7 świadczy usługi w sektorze energetyki odnawialnej, realizując projekty stałych i pływających morskich farm wiatrowych, oraz będąc dostawcą specjalistycznych usług z zakresu podnoszenia i transportu sztuk ciężkich (heavy lifting and transport) i instalacji kabli podmorskich.

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.