• <

Tego chyba jeszcze nie zrobił żaden człowiek (wideo)

jk

18.07.2017 10:01 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Tego chyba jeszcze nie zrobił żaden człowiek (wideo)

Partnerzy portalu

Tego chyba jeszcze nie zrobił żaden człowiek (wideo) - GospodarkaMorska.pl

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widzimy mężczyzn „ujeżdżających” gigantyczną rybę. Najzwyczajniej w świecie wskoczyli na plecy olbrzyma i urządzili sobie „przejażdżkę”.

Niestety nie wiemy zbyt wiele na temat tego filmu. Z jego opisu wynika, że został zrobiony w wodach Oceanu Atlantyckiego. Z plam widocznych na grzbiecie stworzenia możemy się jedynie domyśleć, że jest to rekin wielorybi. Jego skóra może mieć nawet 10 cm grubości i w teorii powinna go chronić przed dużymi drapieżnikami. W tym wypadku ochroniła go przed ludźmi. Rejs na jego grzbiecie był możliwy dzięki temu, że pływa on blisko powierzchni wody.

Rekin wielorybi to największy przedstawiciel rekinów, łatwo rozpoznawalny po specyficznym ubarwieniu. Jest też największą znaną rybą. Największy wiarygodnie zmierzony osobnik tego gatunku mierzył 18,8 m długości. Masa ciała rekina wielorybiego sięga 13,6 t (niepotwierdzone dotąd pogłoski mówią o osobnikach nawet 20-metrowej długości, ważących ponad 30 ton). Na wielu obszarach maksymalna odnotowana długość nie przekracza jednak 10–12 m. Pomimo imponujących rozmiarów i groźnie brzmiącej nazwy, rekin wielorybi jest rybą łagodną i nie stanowi zagrożenia dla człowieka (Wikipedia).

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.