• <

Targi turystyczne, dla żeglarzy, wędkarzy i myśliwych w Poznaniu

ew

08.02.2018 08:27 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Targi turystyczne, dla żeglarzy, wędkarzy i myśliwych w Poznaniu
Targi turystyczne, dla żeglarzy, wędkarzy i myśliwych w Poznaniu - GospodarkaMorska.pl

Targi survivalowe, turystyczne, a także imprezy dla miłośników sportów wodnych, dla wędkarzy i myśliwych organizują w ten weekend Międzynarodowe Targi Poznańskie. Przyjadą znani podróżnicy, będzie można zobaczyć samolot F-16 oraz spróbować dań z dziczyzny.

W pięciu targowych wydarzeniach weźmie udział w sumie blisko 700 firm i organizacji. Targi potrwają od piątku do niedzieli.

Po raz pierwszy Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują wydarzenie skierowane do pasjonatów sztuki przetrwania, militariów, miłośników biegów przeszkodowych i survivalowych Survival Force Expo. Zaplanowano m.in. spotkania z byłymi żołnierzami Jednostki Wojskowej GROM, pokazy psów ratowniczych czy turnieje strzeleckie. Swój sprzęt prezentować będą wojskowi piloci. W Holu Wschodnim MTP odsłonięty zostanie samolot wielozadaniowy F-16. W trakcie targów będzie można zapisać się do biegów przeszkodowych, szkoleń survivalowych i wypraw.

Na Targach Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon ponad 200 wystawców przedstawi atrakcje turystyczne takich krajów, jak Albania, Gruzja, Hiszpania, Litwa, Mołdawia, Niemcy czy Rumunia. Propozycje dla turystów zaprezentują też polskie regiony i miasta.

Do Poznania zaproszeni zostali podróżnicy i popularyzatorzy podróżowania: Jarosław Kuźniar, Katarzyna Pakosińska czy Jacek Hugo-Bader.

Goście Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych Boatex będą mieli okazję zapoznać się z ofertą łodzi, skuterów wodnych oraz wszelkich akcesoriów żeglarskich i motorowodnych. Na targi przyjedzie m.in. uczestnik samotnych regat po Bałtyku kpt. Witold Małecki, czy kpt. Marcin Koc, który przedstawi szczegóły nowej inicjatywy żeglarskiej, regat Planet Baltic Cup.

W Poznaniu odbędą się też Targi Myślistwa i Strzelectwa Knieje. Jak podkreślił dyrektor wydarzenia Jakub Patelka, na imprezie nie zabraknie ekspozycji broni, odzieży czy optyki myśliwskiej.

Będzie to także okazja do obejrzenia pokazów psów i ptaków myśliwskich, zawodów strzeleckich czy pokazu budowy ambon. Patelka dodał, że osoby mniej zainteresowane bronią czy odzieżą myśliwską na imprezę przyciągnąć mogą degustacje potraw z dziczyzny.

Targową ofertę dla pasjonatów uzupełnią Targi Wędkarskie Rybomania. Na imprezie zaprezentowane zostaną najnowsze modele wędek, kołowrotków czy przynęt. Według organizatorów są to największe targi wędkarskie w Europie. Ofertę przedstawi ok. 250 wystawców.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40825,00 $ tona -2,44% 14 sty
 Cynk 3559,00 $ tona -0,42% 14 sty
 Aluminium 2977,00 $ tona 0,61% 14 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.