• <

Sushi Factory wykorzystuje ryby i owoce morza z certyfikatami MSC i ASC

ew

29.03.2018 08:35 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Sushi Factory wykorzystuje ryby i owoce morza z certyfikatami MSC i ASC
Sushi Factory wykorzystuje ryby i owoce morza z certyfikatami MSC i ASC - GospodarkaMorska.pl

Sushi Factory jest pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych w Europie fabryką oferującą zestawy sushi także z certyfikatami MSC i ASC. Oznacza to, że ryby i owoce morza wykorzystywane przez Sushi Factory przy produkcji zestawów sushi oraz przekąsek onigiri i wrap pochodzą ze zrównoważonych źródeł. Producent właśnie poinformował o nawiązaniu współpracy z dostawcami posiadającymi certyfikaty MSC i ASC.


Standardy MSC i ASC to najbardziej wiarygodne na świecie certyfikaty, potwierdzające pochodzenie ryb i owoców morza ze zrównoważonych, przyjaznych środowisku naturalnemu źródeł. Dla konsumenta stanowią potwierdzenie, że ryby i owoce morza znajdujące się w wybranych zestawach Sushi4You oraz przekąskach Onigiri4You i Wrap4You zostały złowione w sposób odpowiedzialny, sprzyjający morskim ekosystemom oraz innym zwierzętom morskim lub pochodzą ze zrównoważonych hodowli, które szanują zasady odpowiedzialnej akwakultury i nie wywierają szkodliwego wpływu na środowisko naturalne.


- Decyzja o nawiązaniu współpracy z dostawcami certyfikowanymi zgodnie ze standardami MSC i ASC to kolejny krok w realizacji naszej strategii zrównoważonego rozwoju. To nie trend, ale nasz obowiązek jako jednego z największych producentów zestawów sushi i innych gotowych dań kuchni azjatyckiej, w głównej mierze bazujących na rybach i owocach morza. Jednocześnie dajemy bardzo wyraźny znak naszym klientom i konsumentom, że kupują produkty najwyższej jakości z rybami i owocami morza, których nigdy nie zabraknie, ani dla nich, ani dla przyszłych pokoleń – tłumaczy decyzję Anna Tubacka, prezes zarządu Sushi Factory.


- MSC jest międzynarodową organizacją pozarządową, która istnieje już ponad 20 lat, a w ostatnich latach program certyfikacji produktów rybnych w Polsce rozwija się bardzo intensywnie. Cieszy nas, że do programu dołączyła firma Sushi Factory, a jej klienci zyskali gwarancję, że produkty pochodzą ze zrównoważonych połowów.  Dzięki temu mogą jeść ryby i owoce morza ze świadomością, że pomagają zachować dziką naturę mórz i oceanów – podkreśla Anna Dębicka, koordynator programu MSC w Polsce.


W zestawach Sushi4You oraz przekąskach Onigiri4You i Wrap4You znajdują się m.in. krewetka, łosoś i dorsz. Od marca 2018 roku pochodzą one także od dostawców certyfikowanych zgodnie ze standardami MSC oraz ASC. Niebieski certyfikat MSC gwarantuje, że ryby i owoce morza zostały złowione w sposób przyjazny dla ekosystemu, niezagrażający populacji danego gatunku ryb oraz sprzyjający innym zwierzętom morskim. Z kolei zielony certyfikat ASC, nazywany także certyfikatem zrównoważonej hodowli, jest dowodem, że hodowcy ograniczają swój wpływ na środowisko naturalne do minimum i postępują zgodnie z zasadami odpowiedzialnej akwakultury.


Konsumenci wiedzą, że wybierając ryby i owoce morza z certyfikatami MSC i ASC pomagają chronić ekosystemy wodne. To ważne, ponieważ zgodnie z danymi Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa FAO blisko 90 proc. światowych zasobów ryb jest wyczerpanych, znacznie uszczuplonych lub nadmiernie eksploatowanych. Tymczasem postępując zgodnie z zasadami zrównoważonego rybołówstwa i kupując certyfikowane produkty mamy pewność, że ryb i owoców morza nie zabraknie ani dla nas, ani dla przyszłych pokoleń.
Więcej informacji na temat certyfikatu MSC można znaleźć na stronie 20.msc.org/pl

O MSC


MSC (Marine Stewardship Council) jest niezależną, międzynarodową organizacją pozarządową. Wraz z naukowcami, rybakami oraz organizacjami ekologicznymi MSC opracowało standardy środowiskowe w zakresie zrównoważonego rybołówstwa, aby promować przyjazne środowisku praktyki rybackie wśród konsumentów i partnerów na całym świecie. Działania MSC obejmują wyróżnianie odpowiedzialnych praktyk rybackich certyfikatem MSC, certyfikację w łańcuchach dostaw, współpracę z partnerami biznesowymi oraz programy edukacyjne wpływające na decyzję zakupowe konsumentów na całym świecie.


Niebieski certyfikat MSC znajdujący się na produktach rybnych i owocach morza pochodzących ze zrównoważonych połowów, gwarantuje, że pochodzą one ze stabilnych i dobrze zarządzanych łowisk, a produktami rybnymi i owocami morza będziemy cieszyć się zarówno my jak i przyszłe pokolenia.


Już ponad 300 grup rybackich z ponad 35 krajów świata posiada certyfikat MSC, a prawie 80 kolejnych przechodzi obecnie proces certyfikacji. Programem objętych jest już 12% światowych połowów. Dzięki temu na całym świecie dostępnych jest już ponad 25 000 produktów w 100 krajach na całym świecie. W Polsce dostępnych jest już ponad 500 produktów, które można znaleźć w pierwszej w Polsce wyszukiwarce ryb i owoców morza ze zrównoważonych połowów.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40825,00 $ tona -2,44% 14 sty
 Cynk 3559,00 $ tona -0,42% 14 sty
 Aluminium 2977,00 $ tona 0,61% 14 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.