• <

Podwójne narodziny w helskim fokarium (foto, wideo)

ew

09.03.2018 12:46 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Podwójne narodziny w helskim fokarium (foto, wideo)

Partnerzy portalu

Podwójne narodziny w helskim fokarium (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

Szczęśliwa wiadomość z fokarium w Helu. Unda Marina została mamą wczoraj wieczorem a dziś rano foka Ewa. Jak tylko focze mamy pozwolą - pracownicy Stacji Morskiej zbadają, zważą, określą płeć i nadadzą imiona maleństwom.

Kilka godzin temu, na facebookowym profilu helskiego fokarium- pojawiła się wiadomość: "Doczekaliśmy się szczęśliwego rozwiązania. Dnia 8.03 o godzinie 22.30 szczęśliwą Mamą została Unda Marina. 9.03 o godzinie 6:42 na świat przyszedł potomek Ewy". Zobaczyliśmy też zdjęcia i filmy małych fok. 

Jak informują pracownicy Stacji Morskiej, o tej porze roku na plażach można spotkać foki, które wyszły na brzeg, by urodzić młode. Zwierząt nie wolno płoszyć, a podpatrywanie ich trzeba prowadzić najlepiej z odległości około 20 m. Każdy taki przypadek powinien być także zgłoszony do Stacji Morskiej w Helu.

Foka szara jest największą z bałtyckich fok. Samce osiągają nawet 3 m długości i ciężar do 300 kg. Samice są mniejsze. Ich maksymalna długość to około 2 m, a ciężar – 200 kg. Ubarwienie jest różnorodne, od ciemnobrązowego do jasnoszarego. Samce zawsze są ciemniejsze z jasnymi plamkami, a samice – jaśniejsze z ciemnymi plamkami na brzuchu. Nad Bałtykiem żyje około 30 000 fok szarych.

 

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.