• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Od lipca ma zacząć działać Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego. Jego siedziba będzie… w Warszawie

pc

21.02.2018 03:23 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Od lipca ma zacząć działać Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego. Jego siedziba będzie… w Warszawie

Partnerzy portalu

Od lipca ma zacząć działać Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego. Jego siedziba będzie… w Warszawie - GospodarkaMorska.pl

Zmiany w rybołówstwie morskim. Jak zapowiedział Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, od 1 lipca ma zacząć funkcjonować Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego. Jego siedziba będzie mieściła się w… Warszawie. Pomysł trafił już do Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Nowa instytucja ma połączyć działalność trzech okręgowych inspektoratów: w Szczecinie, Słupsku i w Gdyni. Jak zapowiada ministerstwo, dotychczasowi pracownicy zostaną na swoich stanowiskach na Wybrzeżu, jednak formalnie miejscem ich zatrudnienia będzie Warszawa. Jeżeli Komitet Stały Rady Ministrów zaakceptuje ten pomysł, projekt trafi pod głosowanie w parlamencie.

Z planów MGMiŻŚ wynika, że w przyszłości inspektorat rybołówstwa ma zostać połączony z Państwową Strażą Rybacką. Nowa instytucja odpowiadać będzie wszystkie sprawy związane z rybołówstwem morskim.

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.