• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Największa rybna impreza w Polsce

28.05.2015 08:21 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Największa rybna impreza w Polsce - GospodarkaMorska.pl

W Gdańsku rozpoczęły się targi rybne, na których  wystawcy z różnych stron świata, uczestniczący w 13. Międzynarodowych Targach Przetwórstwa i Produktów Rybnych Polfish 2015 zaprezentują swoje towary.

Targi te to jedyna w Polsce tego typu  impreza poświęcona branży rybnej i jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna edycja odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Swoją ofertę przedstawia blisko 200 wystawców z Polski, Niemiec, Litwy, Danii, Wielkiej Brytanii, Islandii, Włoch i Pakistanu.

Prezentuje się tu czołówka polskich producentów, przetwórców i importerów produktów rybnych. Podkreślają oni, że targi te są doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów handlowych oraz poszukiwania nowych partnerów biznesowych i dystrybucyjnych.

Polfish to szeroka oferta produktów rybnych, maszyn, urządzeń, środków utrzymania czystości, pojazdów dla branży spożywczej. Osobną grupę stanowią producenci i dostawcy linii technologicznych i opakowań. Zaplanowano również wiele imprez towarzyszących, których program przewiduje zarówno liczne spotkania branżowe, profesjonalne szkolenia, seminaria, jak i konsultacje realizowane z udziałem ekspertów oraz przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas Targów odbędzie się międzynarodowe seminarium nt. certyfikacji MSC. Program MSC, w ramach którego przyznawany jest niebieski certyfikat, uznawany za najbardziej rygorystyczny i wszechstronny zestaw kryteriów dla zrównoważonego rybołówstwa na świecie. W styczniu tego roku, po raz pierwszy w historii, certyfikat ten otrzymali polscy rybacy.

Targowe atrakcje maja także rybne akcenty kulinarne. W III Ogólnopolskiej Sztafecie Kulinarnej Młodych Kucharzy, każda z rywalizujących drużyn wykona zakąskę z dorsza bałtyckiego i śledzia. Będzie też karpiowóz, który zapewni degustację ryb w ramach  Innowacyjnej Promocji Obszaru LGR Świętokrzyski Karp.

Przez trzy dni gdańskie centrum wystawienniczo-kongresowe AmberExpo będzie miejscem prezentacji nowych produktów, technologii, widowiskowych konkursów i pokazów. Targi potrwają do 29 maja.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.