• <

Edukacyjna barka WWF Polska zacumuje w Porcie Czerniakowskim z okazji Światowego Dnia Oceanów

pc/media.wwf.pl

05.06.2018 14:10 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Edukacyjna barka WWF Polska zacumuje w Porcie Czerniakowskim z okazji Światowego Dnia Oceanów

Partnerzy portalu

Edukacyjna barka WWF Polska zacumuje w Porcie Czerniakowskim z okazji Światowego Dnia Oceanów - GospodarkaMorska.pl

Fundacja WWF Polska, World Oceans Day – Poland oraz Miejsce zapraszają na warszawskie obchody Światowego Dnia Oceanów. Tegoroczna, 16. edycja  wydarzenia  poświęcona jest rafie koralowej. 8 i 9 czerwca (piątek i sobota) w Porcie Czerniakowskim w Warszawie, na barce edukacyjnej WWF, dzięki systemowi VR (virtual reality) będzie można zanurzyć się w głębiny oceanów i mórz, wysłuchać ekspertów którzy opowiedzą jak bardzo ważne dla każdego z nas są morza i oceany oraz dlaczego widmo zagrożenia tego ekosystemu jest coraz większe. Goście specjalni, w tym m.in. Aleksander Doba, opowiedzą publiczności o swoich ciekawych, morskich przygodach. Ze wszystkimi gośćmi oraz ekspertami będzie można porozmawiać osobiście. Wszystkie atrakcje w ramach obchodów są bezpłatne.

08.06. (piątek), godz. 15.00 - 22.30

Wirtualna podróż do głębin mórz i oceanów z okazji Światowego Dnia Oceanów


WWF Polska zaprasza do odwiedzenia pokładu barki WWF Polska gdzie, za pomocą systemu wirtualnej rzeczywistości, będzie można zanurzyć się w głębinach mórz i oceanów. Osoby, które odwiedzą barkę będą mogły mógł odkryć niezwykły, podwodny świat, ale również wziąć udział w bezpłatnych rejsach po Wiśle, w czasie których poznają prawdziwą, wiślańską Syrenką. Przez cały czas trwania wydarzenia na barce eksperci WWF będą opowiadać o pomysłowych ekorozwiązaniach, które można zastosować w swoim codziennym życiu, aby jeszcze lepiej chronić morza i oceany. Dodatkowo, na uczestników spotkania czekać będą pokazy specjalne interesujących filmów o morskiej tematyce.

W ramach wydarzenia zaplanowane zostały, od godz. 17:00, spotkania z ekspertami oraz gośćmi specjalnymi, którzy będą opowiadać o swoich morskich przygodach. M.in. o godzinie 20.00, odbędzie się spotkanie z Aleksandrem Dobrą – morskim kajakarzem, podróżnikiem i miłośnikiem mórz i oceanów. Dla uważnych słuchaczy prelekcji i prezentacji Fundacja WWF przygotowała atrakcyjne konkursy z nagrodami dla publiczności.

Zwieńczeniem pierwszego dnia obchodów będzie koncert „pod chmurką”, który rozpocznie się o godz. 21:30.

09.06.(sobota), godz. 11.00 -15.00

Morsko-oceaniczny piknik rodzinny


Gry, konkursy i zabawy dla wszystkich w Porcie Czerniakowskim. Przez cały dzień przedstawiciele Fundacji WWF, zabierać będą warszawiaków na pokład barki edukacyjnej, gdzie będzie można odkryć tajemnice mórz i oceanów, przeprowadzić morskie doświadczenia pod okiem ekspertów, a także dowiedzieć się kto i co najbardziej zagraża morskim ekosystemom.

Fundacja przygotowała dla uczestników atrakcyjne konkursy z nagrodami, zabawy i aktywności w tym m.in. wspólne malowanie płótna przedstawiającego środowisko morskie, bieg rodzinny na Cyplu Czerniakowskim połączony ze sprzątaniem okolicznych ścieżek rekreacyjnych, czyli tzw. "plogging", atrakcje edukacyjne dla najmłodszych.

WWF Polska, a morza i oceany

Ludzie są uzależnieni od czystego i zdrowego ekosystemu morskiego – bez niego, życie na Ziemi nie byłoby możliwe. Niestety przez setki lat stan mórz i oceanów stopniowo się pogarsza, a wiele jego mieszkańców jest zagrożonych wyginięciem. Do najpoważniejszych problemów zalicza się m.in. zanieczyszczenie wód wszechobecnym plastikiem, przełowione stada dziko żyjących ryb i intensywnych ruch morski statków.

Fundacja WWF Polska od wielu lat zajmuje się tematyką mórz i oceanów, skupiając się głównie na Morzu Bałtyckim, które jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych mórz na świecie. Do najważniejszych działań WWF Polska w zakresie ochrony mórz i oceanów należą:

- promocja Poradnika Rybnego WWF ,,Jaka ryba na obiad?" zachęcającego do wybierania gatunków ryb pozyskiwanych ze zrównoważonych połowów,

- oczyszczanie Bałtyku z zalegających narzędzi połowowych, które stanowią zagrożenie nie tylko dla ryb i ssaków morskich, ale również dla ludzi,

- przeciwdziałanie procesowi eutrofizacji poprzez szkolenia dla rolników z praktyk rolniczych przyjaznych środowisku Morza Bałtyckiego,

- ochrona ssaków i ptaków morskich dzięki codziennej działalności m.in. Błękitnego Patrolu – grupie 200 wolontariuszy działających na polskim wybrzeżu.

Fundacja WWF Polska przywiązuje wielką wagę do edukacji w zakresie tego jak ogromny wpływ na stan mórz i oceanów mają ludzkie codzienne zachowania i podejmowane decyzje. Przyszłe pokolenia również będą niezwykle zależne od oceanicznych i morskich ekosystemów, dlatego ich dobra kondycja jest niezwykle ważna!

Szczegółowy program wydarzenia tutaj.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34350,00 $ tona 1,48% 13 maj
 Cynk 3499,00 $ tona -1,16% 13 maj
 Aluminium 2722,00 $ tona 1,30% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.