• <
escort_980x120_gif_2020

Poczuj się jak wilk morski i weź udział w Pikniku Żeglarskim

pc

05.06.2018 14:17 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Poczuj się jak wilk morski i weź udział w Pikniku Żeglarskim

Partnerzy portalu

Poczuj się jak wilk morski i weź udział w Pikniku Żeglarskim - GospodarkaMorska.pl

Rejsy jachtami i ich zwiedzanie, nauka żeglarstwa, gry i zabawy na świeżym powietrzu czy zbieranie pamiątkowych pieczątek połączone z konkursem. To tylko niektóre atrakcje, które będą czekać na mieszkańców już w najbliższą niedzielę w gdyńskiej marinie. Wszystko w ramach Rodzinnego Pikniku Żeglarskiego. Będzie on zwieńczeniem wiosennej edycji programu edukacyjnego „Gdynia na fali”.

W niedzielę, 10 czerwca, każdy kto odwiedzi Marinę Gdynia na pewno nie będzie się nudził. Od godz. 10.00 do godz. 17.00 życiem zatętni tam żeglarskie miasteczko, a w nim mnóstwo atrakcji. Dzięki nim każdy będzie mógł poczuć się  jak wilk morski. To za sprawą wielkiego Rodzinnego Pikniku Żeglarskiego.
 
Dla tych, którzy chcieliby przeżyć morską przygodę lub zobaczyć, jak wyglądają łodzie żaglowe „od kuchni”, przygotowano bezpłatne rejsy po Zatoce Gdańskiej. Będzie się można popłynąć jachtami morskimi, cumującymi w gdyńskiej marinie, na krótkie przejażdżki pod żaglami. Każdy rejs potrwa 20 minut. Będzie też można zwiedzać jachty i obejrzeć, co kryje się w ich wnętrzu. Udostepniony zostanie m.in. „Copernicus”, który dzień później wypłynie z Gdyni, żeby uczestniczyć w regatach Volvo Ocean Race.
 
Najmłodsi, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z żeglarstwem mogą liczyć na pierwszą darmową lekcję. W centralnym miejscu mariny, na trawniku przy żółtym żurawiu, działać będzie szkółka żeglarska dla dzieci. Przy okazji będzie szansa na zapoznanie się z ofertą szkoleń i rejsów żeglarskich, nie tylko dla najmłodszych, ale również dla dorosłych. Dodatkowo mali mieszkańcy Gdyni będą też mogli spróbować swoich sił w symulatorze łódki żaglowej.
 
W Rodzinnym Pikniku Żeglarskim wezmą udział najważniejsze gdyńskie kluby i szkoły żeglarskie. Będą one tam miały swój dzień otwarty. Każdy będzie mógł zwiedzić poszczególne kluby.
 
Ci, którzy nie przepadają za rozrywką na wodzie i woleliby zostać na stałym lądzie również znajdą coś dla siebie. Dla najmłodszych zostanie przygotowana specjalna łódka, którą będą mogli pomalować kolorowymi farbami. Powstanie także pamiątkowy żagiel, uczestnicy będą wspólnie go ozdabiać i tam też można wykonać prace plastyczne. Kolejną atrakcją są gry i zabawy na świeżym powietrzu. W marinie stworzony zostanie tor przeszkód. Każdy będzie mógł spróbować tam swoich sił w konkurencjach sprawnościowych jak: ubieranie kapoka na czas, przeciąganie liny czy bieg w workach. Dodatkowo animatorzy, w specjalnie wyznaczonej do tego strefie, poprowadzą lekcje o tym, jak bezpiecznie zachowywać się w wodzie i nad wodą.
 
Podczas imprezy wszyscy chętni będą mogli też zbierać pamiątkowe pieczątki. Wystarczy zgłosić się do biura pikniku i odebrać kartę obiegową. To na niej należy zbierać pieczątki i z nią odwiedzać poszczególne punkty. Po skompletowaniu wszystkich stempli można wziąć udział w konkursie. 

– Jest o co walczyć, ponieważ nagrody są naprawdę atrakcyjne: od zniżek na kursy żeglarskie, po rejs jachtem, który zaplanowany jest na Noc Świętojańską – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
 
Po tylu wrażeniach będzie można również trochę odpocząć. Spragnieni odrobiny relaksu znajdą Marinie Gdynia leżaki, food trucki, a w tle grać będzie muzyka.

„Gdynia na fali”

Rodzinny Piknik Żeglarski to zwieńczenie programu edukacji żeglarskiej „Gdynia na fali”. W jego wiosennej edycji, od 1 marca do 15 maja, wzięło w nim udział prawie 1400 dzieci z 10 szkół podstawowych i 10 przedszkoli. Natomiast do projektu „Gdynia na fali - bezpieczeństwo nad wodą” przystąpiło 370 dzieci z 16 szkół podstawowych.

Głównym celem programu „Gdynia na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.