• <
BOTA_2023

RCB ponawia ostrzeżenie przez neutralizacją niewybuchów Zatoce Gdańskiej

gm

11.10.2022 15:57 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo RCB ponawia ostrzeżenie przez neutralizacją niewybuchów Zatoce Gdańskiej

Partnerzy portalu

RCB ponawia ostrzeżenie przez neutralizacją niewybuchów Zatoce Gdańskiej - GospodarkaMorska.pl
Fot. 8. FOW

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało we wtorek wiadomość SMS do mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu ostrzegającą przed planowaną na środę neutralizacją niewybuchów zalegających w Zatoce Gdańskiej.

We wtorek RCB przesłało właścicielom telefonów komórkowych mieszkającym w Gdyni, Gdańsku i Sopocie informację o neutralizacji niewybuchów w Zatoce Gdańskiej.

"Uwaga! W środę od godz. 8 do 15 neutralizacja niewybuchu. Zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich na odcinku: Babie Doły – Gdańsk Westerplatte. Śledź komunikaty" - przekazało RCB w przesłanym alercie.

W poniedziałek i wtorek operacja neutralizacji min, które zalegają na podejściu do gdyńskiego portu, została wstrzymana ze względu na złe warunki pogodowe.

Przez trzy dni akcji (wtorek, środa i piątek w ubiegłym tygodniu) Nurkowie Minerzy z 13. Dywizjonu Trałowców w Gdyni odholowali, a następnie zneutralizowali trzy 500-kilogramowe bomby lotnicze ok. 5 km w głąb Zatoki Gdańskiej na wysokości Gdyni Redłowa.


Dziękujemy za wysłane grafiki.