• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Premier: kolejne obostrzenia dla firm możliwe w ciągu kilku dni

ew

30.10.2020 22:43 Źródło: PAP
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Premier: kolejne obostrzenia dla firm możliwe w ciągu kilku dni

Partnerzy portalu

Premier: kolejne obostrzenia dla firm możliwe w ciągu kilku dni - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Kolejne obostrzenia dla firm mogą zostać wprowadzone w ciągu kilku dni, na początku listopada, jeśli przyrost zakażeń koronawirusem będzie następował w trybie bliskim wykładniczego - powiedział w piątek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

“Jeżeli ten przyrost będzie widoczny i bardzo bliski wykładniczego, to będziemy musieli wdrażać kolejne rozwiązania za kilka dni” - powiedział premier pytany o możliwość wprowadzania kolejnych obostrzeń dla firm.

Morawiecki przypomniał, że obecnie rząd wydłuża obowiązujące obostrzenia epidemiczne w cyklu dwutygodniowym.

"Podobnie jak wiosną na razie kierujemy się cyklem dwutygodniowym i przedłużamy te obostrzenia, w rozporządzeniach jest to dokładnie określone” - powiedział premier.

Podkreślił jednocześnie że rząd stara się iść “drogą środka”, aby nie wygasić gospodarki.

Premier zaznaczył, że odmrażanie zamkniętych obecnie branż nastąpić może najwcześniej pod koniec listopada.

"Grudzień, mam nadzieję przed Świętami, może nawet w końcu listopada, jeśli scenariusz będzie dobry, będziemy odmrażać te niektóre branże, które są dzisiaj zamknięte, a w styczniu może już pojawić się szczepionka" - powiedział premier Morawiecki.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.