• <
BOTA_2023

XI Forum Europa-Ukraina m.in. o modernizacji i rozwoju potencjału Ukrainy

ew

12.03.2018 19:32 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska XI Forum Europa-Ukraina m.in. o modernizacji i rozwoju potencjału Ukrainy

Partnerzy portalu

XI Forum Europa-Ukraina m.in. o modernizacji i rozwoju potencjału Ukrainy - GospodarkaMorska.pl

Modernizacja i rozwój potencjału Ukrainy znajdą się wśród tematów rozmów panelistów z Polski, Ukrainy i USA w trakcie odbywającego się we wtorek oraz środę w Jasionce k. Rzeszowa XI Forum Europa-Ukraina - poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Sejmu.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

"Pomimo trudnej sytuacji politycznej na Ukrainie współpraca gospodarcza z krajami Zachodu jest ożywiona. Zaproszeni do udziału w konferencji przedstawiciele parlamentów narodowych i administracji rządowej, naukowcy, eksperci, analitycy i samorządowcy z Polski i Ukrainy będą starali ocenić efekty reform przeprowadzonych na Ukrainie oraz poszukiwać odpowiedzi na pytania jakie kroki powinien powziąć ukraiński rząd, aby zapewnić stały rozwój kraju i jego integrację z Zachodem" - czytamy w komunikacie CIS.

W trakcie forum - jak dodano w komunikacie - odbędzie się ponad 40 paneli dyskusyjnych poświęconych zagadnieniom gospodarczym, politycznym i społecznym oraz kilka sesji plenarnych.

Gościem specjalnym podczas debaty „Stowarzyszenie z Unią Europejską i co dalej?” będzie marszałek Sejmu Marek Kuchciński. CIS poinformowało również, że wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek zabierze głos w kwestii infrastruktury granicznej, natomiast wicemarszałek Ryszard Terlecki weźmie udział w dyskusji dotyczącej Partnerstwa Wschodniego oraz dalszego rozszerzania UE na kraje zachodnich Bałkanów.

CIS poinformowało, że ramach forum odbędą się również II Targi Wschodnie, w których weźmie udział ponad 70 wystawców z kilku krajów Europy, reprezentujących branże takie jak informatyka i nowe technologie, finanse, ubezpieczenia, budownictwo, motoryzacja i lotnictwo, a także turystyka i sport.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.