• <

Szukamy liderów biznesu na Pomorzu

ew

30.03.2018 08:49 Źródło: własne
Szukamy liderów biznesu na Pomorzu - GospodarkaMorska.pl

Do konkursu o nagrodę Gryfa Gospodarczego można zgłaszać się do 31 maja. To szansa na zdobycie jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla pomorskich przedsiębiorstw. Udział w konkursie jest bezpłatny. Zwycięzców poznamy we wrześniu.

Gryf Gospodarczy jest jedną z najbardziej cenionych regionalnych nagród, przyznawaną wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego.

Tegoroczna, 19. edycja Gryfa Gospodarczego wprowadza sporo nowości: przede wszystkim to zmienione kategorie konkursowe, które odzwierciedlają najważniejsze dla gospodarki regionu obszary rozwojowe. Po raz pierwszy konkurs łączy kilka ważnych inicjatyw gospodarczych, umożliwiając wyróżnienie także tych podmiotów, które budują otoczenie biznesu i wpływają na rozwój przedsiębiorczości w regionie. Ważne miejsce w tegorocznej edycji zajmuje edukacja biznesowa, stąd pojawiły się kategorie umożliwiające nagrodzenie organizacji wspierających uczniów i studentów stawiających pierwsze kroki w biznesie.

W tym roku konkurs rozstrzygany jest w następujących kategoriach:

Lider innowacji – nagradzane będą firmy wprowadzające na rynek innowacyjne usługi i produkty, przyczyniające się do rozwoju inteligentnych specjalizacji Pomorza.

Lider eksportu - skierowana jest do przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową, a pod uwagę brane będą nie tylko wielkość eksportu, a przede wszystkim konsekwentne rozszerzanie rynków zbytu.

Lider inwestycji - skierowana jest do przedsiębiorstw, których działalność inwestycyjna wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych, zwłaszcza ich wpływ na rozwój gospodarczy otoczenia.

Lider odpowiedzialność społecznej - skierowana jest do przedsiębiorstw, które są zaangażowane m.in. w działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, wspierają i wdrażają działania na rzecz ochrony środowiska, zwłaszcza takie, które maja pozytywny wpływ na otoczenie firmy.

Pomorski start-up - skierowana jest do przedsiębiorstw, które funkcjonują nie dłużej niż 5 lat i wyróżniają się nowatorskim pomysłem, stabilnym źródłem finansowania, społeczną i biznesową wartością start-upa.

Lider kształcenia zawodowego - skierowana jest do pracodawców, którzy angażują się i aktywnie wspierają kształcenie zawodowe uczniów podejmując współpracę ze szkołami zawodowymi z województwa pomorskiego.

Lider przedsiębiorczości młodzieżowej - skierowana jest do osób lub podmiotów, które organizują oraz wspierają przedsiębiorczość młodzieżową, w środowiskach akademickich, szkolnych. Nagradzane będą takie działania, które sprzyjają rozwojowi kompetencji młodzieży w zakresie przedsiębiorczości, poprzez naukę, zabawę lub bezpośrednie działanie.

Kapituła konkursu przyzna też statuetkę Gryfa Gospodarczego w kategorii Gmina przyjazna przedsiębiorcom – konkursie prowadzonym z sukcesem od kilku lat przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, od tego roku połączonym z konkursem Gryf Gospodarczy. Media i instytucje patronujące konkursowi dodatkowo przyznają jednemu z finalistów Gryfa Medialnego.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2018 r. w wersji elektronicznej na adres: PRP@pomorskie.eu z dopiskiem w tytule „Zgłoszenie uczestnictwa – Gryf Gospodarczy 2018". Każde przedsiębiorstwo może się zgłosić do maksymalnie dwóch kategorii. W konkursie mogą brać udział także finaliści i laureaci poprzednich edycji.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 21 września 2018 r.

legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40825,00 $ tona -2,44% 14 sty
 Cynk 3559,00 $ tona -0,42% 14 sty
 Aluminium 2977,00 $ tona 0,61% 14 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.