• <

PAIH: Rusza cykl internetowych seminariów dla polskich przedsiębiorców w San Francisco

pc

21.02.2018 04:24 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska PAIH: Rusza cykl internetowych seminariów dla polskich przedsiębiorców w San Francisco
PAIH: Rusza cykl internetowych seminariów dla polskich przedsiębiorców w San Francisco - GospodarkaMorska.pl

Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w San Francisco przygotowało dla polskich przedsiębiorstw technologicznych cykl bezpłatnych webinariów, czyli internetowych seminariów, z udziałem doświadczonych praktyków. „PolishHUB Academy” rusza w czwartek - podała we wtorek PAIH.

Jak wskazano, współpraca z lokalnym środowiskiem innowatorów i instytucji biznesowych Doliny Krzemowej ma ułatwić polskim start-upom wejście na amerykański rynek.

"Wiemy, że dla wielu polskich firm Dolina Krzemowa wciąż wydaje się niedostępna, dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby przekonać je, że jest inaczej" - wskazała cytowana w komunikacie Maja Kieturakis, szefowa biura PAIH w San Francisco PolishHub. Jednym z takich działań ma być właśnie cykl webinariów „PolishHUB Academy”.

"Postawiliśmy na formułę wirtualnych spotkań z ludźmi, którzy wiedzą, jak postawić tu pierwsze kroki i osiągnąć sukces. To niewątpliwie niepowtarzalna okazja dla każdego, kto marzy o pracy u boku Apple’a, Google’a, czy Facebooka" – zaznaczyła Kieturakis.

Jak podkreślił prezes PAIH Tomasz Pisula, jest to pierwsza tego typu inicjatywa w "historii instytucji wsparcia polskiego biznesu". "Teraz świat liderów innowacyjności będzie jeszcze bliżej" – podkreślił, cytowany w komunikacie, szef Agencji.

Przedstawicielstwo PAIH w jednym z największych miast Kalifornii działa od wiosny zeszłego roku, specjalizuje się we wspieraniu firm technologicznych. Siedziba pierwszego amerykańskiego oddziału Agencji mieści się w Rocket Space - jednym z najbardziej zaawansowanych i rozpoznawanych akceleratorów biznesowych na świecie.

Jak podkreśliła PAIH, kalifornijskie biuro Agencji oferuje polskim firmom technologicznym bezpłatne miejsce do pracy na start w tzw. systemie co-workingu. Natomiast wspólnie z organizacją Bay Angels, zrzeszającą wpływowe środowiska biznesowe Doliny Krzemowej, buduje system wsparcia polskich przedsiębiorstw we wczesnych fazach rozwoju. Będzie on polegał na kojarzeniu krajowych firm z wyselekcjonowanymi inwestorami i potencjalnymi partnerami w Dolinie Krzemowej.

Webinarium w ramach „PolishHUB Academy” ma się odbywać raz w miesiącu, a "w roli gościa – mentora wystąpią amerykańscy biznesmeni, znający świat start-upów od podszewki".

Projekt rusza w 22 lutego. Pierwszym ekspertem będzie Evan Powell, prezes CloudByte, doradca i inwestor z wieloletnim doświadczeniem w branży startupowej. 

legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 44192,00 $ tona 2,71% 20 sty
 Cynk 3673,00 $ tona 2,00% 20 sty
 Aluminium 3109,00 $ tona 2,44% 20 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.