• <

Lotos. Do premiera apelują pomorscy parlamentarzyści (ale nie z PiS)

ew

08.03.2018 12:52 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Lotos. Do premiera apelują pomorscy parlamentarzyści (ale nie z PiS)
Lotos. Do premiera apelują pomorscy parlamentarzyści (ale nie z PiS) - GospodarkaMorska.pl

19 pomorskich posłów, senatorów i europosłów wystąpiło z apelem do Mateusza Morawieckiego, premiera Rządu RP, przeciwko przejęciu gdańskiego koncernu paliwowego Lotos przez płocki PKN Orlen. "Wyrażamy swój stanowczy sprzeciw" - stwierdzają wszyscy podpisani pod apelem i wyliczają negatywne skutki, jakie będą następstwem ewentualnej realizacji takich planów.

Publikujemy treść listu:

Szanowny Pan Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów

Szanowny Panie Premierze, my niżej podpisani parlamentarzyści z województwa pomorskiego z niepokojem przyjęliśmy informacje o planowanym przejęciu spółek należących do Grupy Kapitałowej Lotos przez Grupę Kapitałową PKN Orlen.

Wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec takich działań. Zważywszy na podpisany przez Ministerstwo Energii i PKN Orlen lis t intencyjny w przedmiotowej sprawie -wzywamy do zaprzestania wszelkich prac i decyzji mających na celu realizację tego projektu. Grupa Lotos S.A. ma strategiczne znaczenie dla rozwoju gospodarczego Pomorza, jak i jakości życia mieszkańców regionu, jest niezwykle ważnym elementem polityki zrównoważonego rozwoju ekonomicznego Polski, bardzo aktywnie i wielopłaszczyznowo prowadzi działania społecznej odpowiedzialności biznesu, jest jednym z liderów i nwestowania w innowacje i rozwoju nowoczesnych technologii, współpracuje z wieloma innymi pomorskimi przedsiębiorstwami zwiększając wzrost gospodarczy, a odprowadzane przez spółkę podatki stanowią istotną część budżetu regionu oraz miasta Gdańska. Planowane przejęcie spowoduje także ograniczenie konkurencji, które może skutkować wzrostem cen paliw, kosztem interesu konsumentów i konkurencyjności polskiej gospodarki.

Niniejszym zwracamy się z apelem o zaprzestanie działań zmierzających do centralizacji życia gospodarczego, zaniechanie prac nad konsolidacją wpływającą na pogorszenie jakości i efektywności prac tych spółek oraz zachowanie samodzielności Grupy Kapitałowej Lotos S.A.

PODPISANI:

Sławomir Rybicki Senator RP, Bogdan Borusewicz Senator RP, Tadeusz Aziewicz Poseł na Sejm RP, Marek Biernacki Poseł na Sejm RP, Jerzy Borowczak Poseł na Sejm RP, Małgorzata Chmiel Poseł na Sejm RP, Leszek Czarnobaj Senator RP, Grzegorz Furgo Poseł na Sejm RP, Kazimierz Kleina Senator RP, Adam Korol Poseł na Sejm RP, Zbigniew Konwiński Poseł na Sejm RP, HenrykaKrzywonos-Strycharska Poseł naSejm RP, Stanisław Lamczyk Poseł na Sejm RP, Janusz Lewandowski Poseł do Parlamentu Europejskiego, Ewa Lieder Poseł na Sejm RP, Sławomir Neumann Poseł na Sejm RP, Kazimierz Plocke Poseł na Sejm RP, Agnieszka Pomaska Poseł na Sejm RP, Jarosław Wałęsa Poseł do Parlamentu Europejskiego

Źródło:
gdansk.pl
legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40825,00 $ tona -2,44% 14 sty
 Cynk 3559,00 $ tona -0,42% 14 sty
 Aluminium 2977,00 $ tona 0,61% 14 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.