• <
BOTA_2023

GPEC. Trzy dni bez ciepłej wody: Chełm, Orunia, Ujeścisko, Szadółki

Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska GPEC. Trzy dni bez ciepłej wody: Chełm, Orunia, Ujeścisko, Szadółki

Partnerzy portalu

GPEC. Trzy dni bez ciepłej wody: Chełm, Orunia, Ujeścisko, Szadółki - GospodarkaMorska.pl

Przerwę w dostawach ciepłej wody Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaplanowało na prawie trzy doby: od północy z niedzieli na poniedziałek 10/11 czerwca, do środy wieczór, 13 czerwca. To konieczne ze względu na modernizację i rozbudowę sieci ciepłowniczej. Sytuacja dotyczy mieszkańców czterech dzienic miasta.

Chodzi w sumie o tysiąc budynków, zarówno bloków mieszkalnych, jak i domów jednorodzinnych, dlatego trudno określić dokładną liczbę osób, których dotyczy ta sytuacja - mówi Grzegorz Blechowski z GPEC. - Wszystkich przepraszamy za utrudnienia. Niestety nie ma innego sposobu, to konieczne ze względu na modernizację i rozbudowę sieci ciepłowniczej.

GPEC z kilkudniowym wyprzedzeniem poinformowało o tym mieszkańców za pośrednictwem spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Stosowne ogłoszenia rozwieszono na drzwiach budynków. Dotyczy to mieszkańców Oruni, Chełmu, Ujeściska i Szadółek.

Sama Spółdzielnia Mieszkaniowa "Chełm" to 154 budynki, w których jest ponad 7 tys. mieszkań.

- W ostatnim czasie przyłączamy sporo nowych osiedli, to wymaga nowych inwestycji - dodaje Grzegorz Blechowski, - Te trzy dni w dostawach ciepłej wody są nam potrzebne na przełożenie magistrali.

Źródło:
gdansk.pl
legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.