• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Praktyki manewrowe studentów zagranicznych AMW

22.07.2020 09:27 Źródło: Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte

Partnerzy portalu

Praktyki manewrowe studentów zagranicznych AMW - GospodarkaMorska.pl
fot. amw.gdynia.pl

Podchorążowie z Kuwejtu ostatniego roku studiów Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego odbywali praktykę manewrową. Uczyli się dowodzenia okrętem, a także całymi grupami manewrowymi.

Zadań do wykonania i nauczenia się w praktyce mieli dużo. Począwszy od obsługi cum, poprzez manewry odcumowania, zacumowania, kotwiczenia, holowania, aż po podejmowanie rozbitka. Za już kilka dni  powrocie do kraju i objęcia stanowisk na okrętach będzie to ich codzienność.

Zagraniczni podchorążowie podczas swojego pobytu w murach uczelni AMW w Gdyni nie tylko nauczyli się marynarskiego rzemiosła, ale również wojskowej dyscypliny, języków obcych, w tym języka polskiego oraz posiedli wiedzę i umiejętności praktyczne.

W piątek 24 lipca, odbędzie się uroczystość ukończenia studiów przez 37 podchorążych z Kuwejtu. Wszyscy studiowali na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego, w tym 18 w specjalności straż graniczna, a 19 w specjalności marynarka wojenna. Podczas uroczystości otrzymają kordzik honorowy MW oraz dyplomy ukończenia studiów. Ceremonia rozpocznie się o godz. 10.00 w Audytorium AMW.


 

Gospodarka Morska
fot. amw.gdynia.pl

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.