• <
smartre_2023

Port Pembroke ma być walijskim centrum energii morskiej

26.11.2021 21:10
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Port Pembroke ma być walijskim centrum energii morskiej

Partnerzy portalu

Port Pembroke ma być walijskim centrum energii morskiej - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port of Milford Haven

Rozpoczęły się prace nad przebudową obszarów w Pembroke Port i stworzeniem infrastruktury potrzebnej do wspierania rozwoju światowej klasy centrum energii morskiej.

Przebudowa, stanowiąca część wartego 60 milionów funtów projektu Pembroke Dock Marine, stworzy światowej klasy centrum doskonałości w dziedzinie energii i inżynierii oraz będzie działać jako centralny punkt do uchwycenia wartości ekonomicznej z projektów energii odnawialnej w zakresie wiatru, fal i pływów.

Pierwszym etapem prac jest renowacja czterech załączników do hangarów wymienionych na liście II stopnia, dołączonych do historycznych hangarów Sunderland w porcie Pembroke, aby stworzyć elastyczne, nowoczesne miejsca pracy i warsztat.

Wykonawca R&M Williams jest już na miejscu i oczekuje, że zakończy projekt do listopada 2022 roku.

Powstanie 1800 miejsc pracy

Oczekuje się, że w przyszłym roku rozpoczną się dodatkowe prace mające na celu rozszerzenie przestrzeni do układania i produkcji w porcie, powiększenie pochylni, aby zapewnić większą elastyczność w przenoszeniu dużych konstrukcji z lądu na morze oraz instalację nowego pontonu dla łodzi roboczych.

Projekt Pembroke Dock Marine, który jest częścią umowy Swansea Bay City o wartości 1,3 miliarda funtów, jest niepowtarzalną okazją do regeneracji miasta Pembroke i szerszej społeczności poprzez tworzenie obiektów i infrastruktury potrzebnej do wspierania rosnącego sektora morskiej energii odnawialnej.

Oczekuje się, że w wyniku całego projektu Pembroke Dock Marine powstanie około 1800 miejsc pracy wymagających wysokich kwalifikacji, przynosząc korzyści nie tylko dzisiejszym pracownikom, ale także przyszłym pokoleniom, które będą miały dostęp do zatrudnienia na wyciągnięcie ręki.

Steve Edwards, dyrektor handlowy w Port of Milford Haven, powiedział: – Wspaniale jest widzieć projekt w toku w Pembroke Port. Tworzymy tutaj nowoczesny obiekt, który pozwoli twórcom najnowocześniejszych technologii energetyki morskiej osiągnąć komercjalizację.

Szacuje się także, że inwestycja przyciągnie innych przedsiębiorców, a wzrost local contentu w łańcuchu dostaw może spowodować powstanie kolejnych 3 tys. miejsc pracy związanych z offshore.

Światowej klasy walijskie centrum doskonałości morskiej energii

Według deweloperów Pembroke Dock Marine będzie światowej klasy centrum energetyki morskiej i inżynierii w zakresie projektowania, testowania, budowy i wdrażania morskich urządzeń energetycznych, z potencjałem do wykorzystania przez inne branże. W ramach projektu rozbudowane zostaną już istniejące w regionie obiekty, aby zmaksymalizować wydajność operacyjną i zwiększyć innowacyjność, a tym samym obniżyć koszty energii morskiej.Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.