• <

Polski Pawilon Energetyki Wiatrowej na WindEnergy w Hamburgu ponownie pod przewodnictwem PSEW

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Polski Pawilon Energetyki Wiatrowej na WindEnergy w Hamburgu ponownie pod przewodnictwem PSEW

Partnerzy portalu

Fot. PSEW

Polski Pawilon Energetyki Wiatrowej Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej to od lat stały punkt promocji i umacniania pozycji naszego kraju w gronie liderów zielonej transformacji Europy. Międzynarodowe Targi WindEnergy odbędą się w dniach 24-27 września w Hamburgu. Tematem przewodnim tegorocznego stoiska będzie nowe otwarcie polskiego rynku wiatrowego oraz budowanie stabilnego łańcucha dostaw. W strefie Polskiego Pawilonu PSEW znajdą się najwięksi giganci polskiego rynku energii wiatrowej, zarówno z sektora onshore, jak i offshore, w tym PGE Polska Grupa Energetyczna.

Transformacja energetyczna w Polsce nabiera tempa, a jej głównym filarem stała się energetyka wiatrowa. Polska jest trzecim – tuż po Danii i Niemczech – rynkiem energetyki wiatrowej w Unii Europejskiej. Potencjał energetyczny polskiej części Morza Bałtyckiego uznawany jest za jeden z największych w Europie, sięgający nawet 33 GW. Jego wykorzystanie pozwoliłoby na zaspokojenie niemal 60% zapotrzebowania na energię elektryczną Polski. Z kolei lądowa energetyka wiatrowa przy zmniejszeniu odległości minimalnej na 500 metrów może zapewnić ok. 41 GW do 2040 roku.

WindEnergy Hamburg to największa na świecie platforma biznesowa dla branży wiatrowej, umożliwiająca wymianę informacji i poglądów, budowanie sieci kontaktów i zawieranie ważnych transakcji. PSEW jako największa organizacja energetyki wiatrowej w Polsce od lat działa na szczeblu międzynarodowym, budując pozycję Polski w całym łańcuchu europejskiej energetyki z wiatrowej. PSEW w tworzonym Polskim Pawilonie jak co roku skupia silną reprezentację sektora wiatrowego z Polski. 

– Polska to bardzo perspektywiczny rynek dla inwestycji w energetykę wiatrową, nasz potencjał wciąż pozostaje niewykorzystany. Jako kraj mamy do zaoferowania naprawdę wiele w zakresie możliwości onshore oraz wyczekiwanych projektów morskich farm wiatrowych. Jestem dumny, że wspólnie z liderami polskiego rynku wiatrowego zaprezentujemy nasz rodzimy potencjał na międzynarodowym wydarzeniu o tak wysokiej randze. Nasz tegoroczny pawilon, gromadzący pionierów krajowego sektora wiatrowego, podkreślać będzie, że Polska jest aktywnym uczestnikiem europejskiej transformacji energetycznej, a jej rola wciąż rośnie – zaznacza Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszeni Energetyki Wiatrowej.

Polski Pawilon PSEW otwiera partnerom nieograniczone możliwości w zakresie spotkań B2B, budowania bazy kontaktów oraz nawiązywania nowych relacji i partnerstwa. Agenda konferencji wiedzie od kwestii dotyczących stabilności łańcuchów dostaw czy technologii turbin wiatrowych przez zrównoważony rozwój, sieci i finansowanie, aż po regulacje prawne. Tegoroczna edycja skoncentruje się także na pozyskiwaniu wykwalifikowanych specjalistów, którzy odpowiedzą na zapotrzebowanie rynku pracy w dynamicznie rozwijającym się sektorze energetyki wiatrowej. Wśród wystawców tegorocznego pawilonu znalazła się Polska Grupa Energetyczna 

– We wrześniu Hamburg stanie się globalną platformą współpracy i wymiany doświadczeń światowego przemysłu wiatrowego. Dlatego Grupa PGE jako największy krajowy producent energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i największy inwestor offshore wind w polskiej części Morza Bałtyckiego współtworzy Polski Pawilon wraz z PSEW. Na takich wydarzeniach jak WindEnergy w Hamburgu po prostu trzeba być! – mówi Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, realizującej Program Offshore Grupy PGE.

PSEW od 25 lat aktywnie wzmacnia pozycję polskich firm z branży wiatrowej na arenie międzynarodowej i wspiera je w budowaniu pozytywnego wizerunku jako podmiotów, posiadających wieloletnie doświadczenie i specjalistyczne know-how. Polskie stoisko podczas globalnego wydarzenia to nie tylko renoma, ale i okazja do nawiązania owocnych partnerstw z liderami rynków zagranicznych. 

Współpraca międzynarodowa kluczem do realizacji celów UE w zakresie OZE na rok 2030


– Jednoczymy siły i zapraszamy do współtworzenia Polskiego Pawilonu Energii z Wiatru na WindEnergy w Hamburgu. Będziemy podkreślać, że transformacja w kierunku czystej energii musi iść w parze z konkurencyjnością przemysłową i zwiększaniem zatrudnienia w całym łańcuchu wartości w Europie. Budowanie międzynarodowych relacji biznesowych to najlepsza droga stworzenia silnego europejskiego łańcucha dostaw dla sektora offshore i onshore oraz tworzenie ram współpracy międzynarodowej w tym obszarze – podkreśla Piotr Czopek, wiceprezes Wind Industry Hub. 

Fundacja Wind Industry Hub, która działa na rzecz wsparcia budowy silnego przemysłu i zaplecza usługowego dla sektora wiatrowego będzie częścią Polskiego Pawilonu Energetyki Wiatrowej. WIH swoimi działaniami wzmacnia polskie firmy w ekspansji na rynki zagraniczne oraz rozwija napływ inwestycji zagranicznych do Polski.

Firmy współtworzące Polski Pawilon PSEW będą miały doskonałą okazję do nawiązania kontaktów biznesowych z globalnymi liderami przemysłowymi i podmiotami działającymi na rynku energetyki odnawialnej. Więcej informacji na www.psew.pl. 

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.