• <
mewo_2022

PKN Orlen złożył wnioski o kolejne 4 koncesje na farmy wiatrowe na Bałtyku

zk

23.02.2022 18:07 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas PKN Orlen złożył wnioski o kolejne 4 koncesje na farmy wiatrowe na Bałtyku

Partnerzy portalu

PKN Orlen złożył wnioski o kolejne 4 koncesje na farmy wiatrowe na Bałtyku - GospodarkaMorska.pl
Fot. Levan Badzgaradze/Unsplash

Złożyliśmy wnioski o kolejne 4 koncesje na budowę farm wiatrowych na Bałtyku. Łącznie ubiegamy się o 11 koncesji o potencjale ponad 10 GW. W 2026 r. - poinformował w środę prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

"Złożyliśmy wnioski o kolejne 4 koncesje na budowę farm wiatrowych na Bałtyku. Łącznie ubiegamy się o 11 koncesji o potencjale ponad 10 GW. W 2026 r. produkcję rozpocznie również nasza pierwsza farma BalticPower. Inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE) wzmacniają nasze bezpieczeństwo energetyczne" - poinformował w środę na tweeterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Na początku lutego 2022 r. PKN Orlen informował, że wystąpił z wnioskami o 7 nowych komisji na budowę morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Orlen zapowiedział wówczas, że złoży kolejne 4 wnioski koncesyjne, kiedy tylko ruszy odpowiednia procedura administracyjna.

Łączna moc turbin wiatrowych, możliwa do uzyskania na obszarach objętych 7 złożonymi wnioskami szacowana jest na ok. 7 GW. Grupa Orlen, wnioskując o jak największą liczbę koncesji, chce wykorzystać efekt skali i dotychczasowe doświadczenia w realizacji projektów morskiej energetyki wiatrowej - podkreślała spółka.

Obecnie Orlen wraz z kanadyjską firmą Northland Power rozwija projekt Baltic Power - farmę o mocy 1,2 GW.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.