• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Piękno Bałtyku w obiektywie - konkurs fotograficzny UG

26.08.2020 14:43 Źródło: Uniwersytet Gdański
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Piękno Bałtyku w obiektywie - konkurs fotograficzny UG

Partnerzy portalu

Piękno Bałtyku w obiektywie - konkurs fotograficzny UG - GospodarkaMorska.pl
fot. wikipedia

Konkurs fotograficzny organizowany przez Uniwersytet Gdański odbywa się w ramach projektu Baltic Heritage Routes. Development of Heritage Tourism Infrastructure in the South Baltic Area, który realizowany jest w ramach programu Interreg South Baltic. Zgłoszeń można dokonywać w 8 kategoriach i nadsyłać je do końca września 2020 r.

- Jeśli w swoich zasobach posiadasz zdjęcia prezentujące urok bałtyckiej plaży, piękno pomorskich lasów lub też zabytkową budowlę nie wahaj się i prześlij swoje zgłoszenie – mówi prof. Przemysław Kulawczuk z Uniwersytetu Gdańskiego, kierownik projektu. – W ramach 8 kategorii czekamy na zdjęcia, które prezentują zarówno piękno przyrodnicze jak i kulturowe. Mamy nadzieję, że na konferencji końcowej będziemy mogli zaprezentować piękne zdjęcia, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe związane z fotografią.

Udział w konkursie możliwy jest w 8 kategoriach:

1. BAŁTYCKIE ODKRYCIA - kategoria obejmuje zdjęcia przedstawiające osobiste odkrycia zaobserwowane lub doświadczone w regionie Morza Bałtyckiego. Odkrycia mogą dotyczyć dowolnego tematu przedstawiającego związane z nim emocje, tj. zdumienie, zaskoczenie, zabawę i nowość.

2. SPEKTAKULARNE WIDOKI - kategoria obejmuje zdjęcia przedstawiające najbardziej spektakularne widoki zaobserwowane i zarejestrowane w regionie Morza Bałtyckiego. Zdjęcia mogą dotyczyć piękna krajobrazu, obszarów wodnych i lądowych, formacji geologicznych oraz innych elementów natury i ludzi, które wprawiają widzów w zdumienie swoim majestatem lub pięknem.

3. LUDZIE MORZA BAŁTYCKIEGO - kategoria obejmuje zdjęcia przedstawiające mieszkańców regionu Morza Bałtyckiego, w szczególności sposób wykonywania związanych z nimi zawodów, pasji, pokazania pracy zespołowej, osiągnięć grupowych, emocji i duszy.

4. ŚLADAMI HISTORII I WIERZEŃ - zdjęcia pokazujące, jak przeszłość jest doceniana przez mieszkańców regionu, jak może wzbogacić nasze życie; jak ważne są stare wierzenia, religie i wierzenia dla mieszkańców regionu Południowego Bałtyku oraz jak wszystkie te elementy mogą zmienić naszą codzienność.

5. ROMANTYCZNY BAŁTYK - miłość zawsze kojarzy się z zachodem lub wschodem słońca na morzu, ludzkie emocje mogą przejawiać się jako piękno przyrody i formacje geologiczne. Zdjęcia z tej kategorii powinny przedstawiać naturę, ludzi, morze, ukształtowanie terenu w różnorodnych romantycznych okolicznościach.

6. AKTYWNOŚCI I PRZYGODY - windsurfing, kitesurfing, kajakarstwo, pływanie łódką, żeglarstwo, jazda na rowerze, pływanie, spacery, wspinaczka… to tylko przykłady tego, jak ludzie mogą aktywnie spędzać czas w regionie Morza Bałtyckiego. Zdjęcia tej kategorii powinny przedstawiać ludzkie pasje, aktywności, osiągnięcia, radość z wykonywania różnych aktywności na świeżym powietrzu

7. DZIKA NATURA I ROŚLINY - przyroda, zwierzęta, rośliny i ich naturalne środowisko regionu Morza Bałtyckiego mogą być tematami zdjęć przesyłanych w tej kategorii. Oczekujemy zdjęć pokazujących aktywność zwierząt i życie roślin w różnorodnych porach roku.

8. SZLAK GRYFFITÓW - ślady życia jednej z najdłużej panujących dynastii w Europie - dynastii Gryfitów, która jest wciąż obecna w krajobrazie kulturowym Pomorza i Skandynawii, na przykład poprzez zamki bałtyckie i siedziby książęce. Zdjęcia mogą przedstawiać te miejsca w kontekście dnia dzisiejszego oraz tego, jaką wartość mają dla obecnych mieszkańców regionu i turystów

Autorzy trzech najlepszych w każdej kategorii zdjęć mogą liczyć na nagrody rzeczowe. Dodatkowo organizatorzy planują wystawę fotograficzną, na której przedstawione zostanę najlepsze zdjęcia.

Udział w konkursie odbywa się za pomocą strony internetowej. Zgłoszenia można nadsyłać do końca września 2020 r.

Dziękujemy za wysłane grafiki.