• <
pge_baltica_390x100_duży

OWGP przyznaje granty innowatorom morskiej energetyki wiatrowej

zk

31.05.2023 12:18
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas OWGP przyznaje granty innowatorom morskiej energetyki wiatrowej

Partnerzy portalu

Fot. OWGP

Piętnaście brytyjskich firm otrzymało dofinansowanie w wysokości 2 milionów funtów od Offshore Wind Growth Partnership (OWGP).

Wybrane firmy będą wspierane przez OWGP w projektach, które mogą poprawić niezawodność morskiej energetyki wiatrowej i pomóc w dekarbonizacji sektora.

Ponadto OWGP uruchamia oddzielną dotację rozwojową w wysokości 2 milionów funtów, która zapewnia do 500 tysięcy funtów dla wnioskodawców z Wielkiej Brytanii, którzy mogą wykazać znaczny potencjał wzrostu w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.

OWGP to długoterminowy program transformacji biznesowej ustanowiony w 2019 roku w celu rozwoju brytyjskiego łańcucha dostaw morskiej energii wiatrowej.

Finansowanie i zorganizowane programy wsparcia biznesowego z OWGP doprowadziły do komercjalizacji brytyjskich produktów, wygranych kontraktów i eksportu dla odnoszących sukcesy uczestników, którzy chcą ustanowić lub dalej rozwijać swoją ofertę na rynku morskiej energetyki wiatrowej.  

Piętnaście projektów, które uzyskały finansowanie z najnowszej rundy na Innowacje, koncentrowało się w szczególności na wyzwaniach związanych z niezawodnością i dekarbonizacją.

Obejmują one stacje ładowania dla statków elektrycznych działających na morzu; oprogramowanie do dokładnego przewidywania warunków pogodowych na morzu; oraz roboty i zdalnie sterowane pojazdy do inspekcji  turbin wiatrowych.

Finansowania OWGP i programy transformacji biznesowej są pokrywane przez członków Offshore Wind Industry Council (OWIC) i realizowane przez Offshore Renewable Energy (ORE) Catapult.

Najnowszy grant na innowacje był wspierany przez trzech głównych deweloperów z globalnymi portfelami morskiej energetyki wiatrowej - Equinor, Ocean Winds i ScottishPower Renewables.

- Różnorodność organizacji, które zgłosiły się do najnowszego konkursu OWGP, pokazuje zdolność brytyjskiego łańcucha dostaw do wspierania rozwoju energetyki wiatrowej - powiedziała Sophie Banham, dyrektor ds. odbioru farmy wiatrowej Dogger Bank D w Equinor i wiceprzewodnicząca rady ds. morskiej energetyki wiatrowej.

- Wyniki najnowszego grantu na innowacje mogą doprowadzić do pojawienia się w Wielkiej Brytanii nowych technologii, które sprostają krytycznym wyzwaniom stojącym przed sektorem. Innowatorzy w całym brytyjskim łańcuchu dostaw już teraz pomagają przemysłowi w rozwoju farm wiatrowych, takich jak nasza farma wiatrowa Dogger Bank na północnym wschodzie, a także wielu innych brytyjskich MFW.  Dzięki pracy organizacji takich jak OWGP łańcuch dostaw i deweloperzy morskich farm wiatrowych mają jeszcze więcej możliwości współpracy nad wiodącymi na świecie projektami w zakresie energii odnawialnej - wnosząc nowe pomysły i wiedzę, aby je zrealizować - dodał Banham.

Nowo uruchomione dotacje rozwojowe OWGP w wysokości do 500 tys. funtów na projekt są otwarte dla wnioskodawców z Wielkiej Brytanii do 21 lipca 2023 roku.


Źródło: owgp.org.uk

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.