• <
pge_baltica_390x100_duży

TGS i Kongsberg współpracują nad cyfrowymi rozwiązaniami dla offshore wind

zk

31.05.2023 12:23
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas TGS i Kongsberg współpracują nad cyfrowymi rozwiązaniami dla offshore wind

Partnerzy portalu

Fot. Kristian Johansen, CEO at TGS and Geir Håøy, CEO of KONGSBERG. Photo: Fartein Rudjord, TGS/Kongsberg

TGS i Kongsberg Gruppen (Kongsberg) 24 maja ogłosiły zawarcie strategicznej współpracy w celu wspólnego opracowania zintegrowanych danych i rozwiązań cyfrowych dla morskiej energetyki wiatrowej.

Według prognoz, baza zainstalowanych morskich farm wiatrowych na całym świecie ma wzrosnąć ponad czterokrotnie w latach 2023-2030, powiedział Kongsberg.

Aby wesprzeć i umożliwić ten wzrost, TGS i Konsberg podpisały protokół ustaleń, w którym zgodziły się współpracować przy opracowywaniu rozwiązań spełniających potrzeby klientów w zakresie morskiej energetyki wiatrowej i wspólnie angażować wiodących deweloperów morskich farm wiatrowych.

Celem partnerstwa jest bardziej efektywne wykorzystanie danych i cyfryzacji, aby przyspieszyć skalowanie morskiej energetyki wiatrowej.

Obie firmy planują połączyć wysokiej jakości dane z rozwiązaniami w zakresie danych, które są dostępne, modułowe, skalowalne i wspierają otwarty ekosystem.

TGS i Konsberg połączą wiedzę w swoich dziedzinach związanych z morską energetyką wiatrową, przy czym TGS specjalizuje się w pozyskiwaniu danych energetycznych, zarządzaniu aktywami, obliczeniach dużej mocy i analizie danych.

Jednocześnie Konsberg wniesie swoją wiedzę w zakresie czujników, robotyki morskiej, automatyki, przemysłowych cyfrowych bliźniaków i narzędzi do współpracy.

- Razem, TGS i KONGSBERG mają wyjątkową pozycję, aby zapewnić obniżone koszty rozwoju i instalacji, krótsze czasy cyklu i lepszą wydajność operacyjną dla całego cyklu życia morskiego projektu wiatrowego, od oceny lokalizacji po eksploatację -  powiedział Kristian Johansen, CEO w TGS.

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.