• <
attis_konferecnja_2024

Ogłoszono konkurs na prezesa i wiceprezesów PGE Polskiej Grupy Energetycznej

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Ogłoszono konkurs na prezesa i wiceprezesów PGE Polskiej Grupy Energetycznej

Partnerzy portalu

Rada nadzorcza PGE Polskiej Grupy Energetycznej ogłosiła konkurs na prezesa i dwóch wiceprezesów zarządu spółki - wynika z ogłoszenia opublikowanego na stronie internetowej PGE. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 26 lutego.

Dodano, że tego samego dnia nastąpi otwarcie zgłoszeń. Rada nadzorcza ma przeprowadzić rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami od 28 lutego 2024 r. do 1 marca 2024 r.

Kandydat na członka zarządu musi spełniać m.in. takie warunki jak: wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni okres zatrudnienia, co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych, posiadać poświadczenia bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych.

Na stanowisko członka zarządu nie może kandydować osoba, która m.in. pełni funkcję społecznego współpracownika albo jest zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, lub biurze posła do parlamentu europejskiego, wchodzi w skład organu partii politycznej, jest zatrudniona przez partię polityczną, pełni funkcję z wyboru w zakładowej organizacji związkowej lub zakładowej organizacji związkowej spółki z grupy PGE

Rada Nadzorcza PGE odwołała w środę prezesa spółki Wojciecha Dąbrowskiego i wiceprezesów Wandę Buk oraz Rafała Włodarskiego; obowiązki prezesa zarządu spółki powierzono na trzy miesiące Erykowi Kosińskiemu.

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ huw/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.