• <
BOTA_2023

Nowy prezes PGE Baltica

gm

12.01.2023 23:58

Partnerzy portalu

Nowy prezes PGE Baltica - GospodarkaMorska.pl

Ważne zmiany na czele offshore'owej spółki PGE Baltica. Nowym prezesem spółki został Arkadiusz Sekściński. Dotychczasowy prezes Dariusz Lociński został wiceprezesem ds. rozwoju.

Informację o zmianach w zarządzie PGE Baltica, odpowiedzialnej w grupie PGE za budowę morskich farm wiatrowych, podano wczoraj. W skład zarządu, poza Sekścińskim i Locińskim, wchodzą także Grzegorz Wysocki – wiceprezes ds. finansowych, oraz Piotr Dziubałtowski – wiceprezes ds. operacyjnych.

Jednocześnie PGE podało, że Arkadiusz Sekściński został włączony do składu zarządu spółek PGE Baltica 5 i PGE Baltica 6, gdzie będzie pełnił stanowisko wiceprezesa. Obie spółki są odpowiedzialne za projekty morskich farm wiatrowych w przyszłych rundach pozwoleń lokalizacyjnych.

Arkadiusz Sekściński od 2011 roku był dyrektorem i członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, zaś z PGE jest związany od 2016 roku, kiedy rozpoczął pracę w PGE Energia Odnawialna jako wiceprezes. W trakcie swojej kariery w spółkach grupy Sekściński nadzorował pracę spółek odpowiedzialnych za budowę lądowych farm wiatrowych, był także zaangażowany w rozwój fotowoltaiki. W styczniu 2020 roku objął stanowisko wiceprezesa ds rozwoju w PGNiG, pełnił funkcje członka rady dyrektorów PGNiG Upstream Norway i przewodniczącego rady nadzorczej PGNiG Ventures.seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.