• <

Nord Stream 2. Rosja zapowiada odpowiedź na amerykańskie sankcje

21.08.2021 20:25 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Nord Stream 2. Rosja zapowiada odpowiedź na amerykańskie sankcje

Partnerzy portalu

Nord Stream 2. Rosja zapowiada odpowiedź na amerykańskie sankcje - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nord Stream 2 / Axel Schmidt

Rosyjskie MSZ oświadczyło w sobotę, że sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone w związku z budową gazociągu Nord Stream 2 i próbą otrucia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego to „wrogie działania”. Moskwa zapowiedziała też „ostrą odpowiedź”.

Uważamy takie wrogie działania administracji Joe Bidena za podyktowane brakiem woli politycznej i brakiem chęci, by budować relacje rosyjsko-amerykańskie na partnerskich zasadach" – czytamy w komunikacie opublikowanym na stroni rosyjskiego MSZ. Resort twierdzi, że Stany wprowadzają sankcje „pod zmyślonymi pretekstami”.

Szef dyplomacji USA Antony Blinken ogłosił w piątek nałożenie sankcji na rosyjski statek i dwóch obywateli Rosji w związku z ich zaangażowaniem w budowę gazociągu Nord Stream 2. Tego samego dnia USA nałożyły sankcje na osoby i instytucje powiązane z próbą otrucia krytyka Kremla Aleksieja Nawalnego. Sankcje objęły dziewięć osób i cztery rosyjskie instytuty prowadzące badania nad bronią chemiczną.

Źródło: PAP


Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.