• <
attis_konferecnja_2024

Niemiecki rząd uważa, że transport gazu przez uszkodzony Nord Stream 2 nie jest obecnie możliwy

zk

27.10.2022 21:55 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Niemiecki rząd uważa, że transport gazu przez uszkodzony Nord Stream 2 nie jest obecnie możliwy

Partnerzy portalu

Niemiecki rząd uważa, że transport gazu przez uszkodzony Nord Stream 2 nie jest obecnie możliwy - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter

Rząd Niemiec - wbrew ocenie Moskwy - nie zakłada, że jedna z dwóch rur gazociągu Nord Stream 2 pozostała nienaruszona po wybuchach we wrześniu. Tymczasem według Putina w NS2 "wystarczy tylko odkręcić kurek", aby popłynął gaz.

Jest bardzo prawdopodobne, że akt sabotażu w postaci silnych eksplozji uszkodził obie nitki rurociągu i dlatego nie jest obecnie zapewniona jego podstawowa sprawność techniczna - napisał rząd federalny w odpowiedzi na zapytanie wiceprzewodniczącego grupy parlamentarnej AfD Leifa-Erika Holma. Ponadto Nord Stream 2 i tak nie otrzymał certyfikacji niezbędnej do funkcjonowania i nie może zostać oddany do eksploatacji - wskazano.

Pod koniec września w gazociągach Nord Stream 1 i 2 wykryto przecieki po eksplozjach w pobliżu bałtyckiej wyspy Bornholm. Dwa tygodnie temu prezydent Rosji zaproponował dostawy gazu przez, jak to określił, wciąż działającą nitkę gazociągu Nord Stream 2 - przypomina agencja dpa. "Wystarczy tylko odkręcić kurek" - powiedział podczas Rosyjskiego Tygodnia Energetycznego w Moskwie.

Partnerzy portalu

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.