• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Zbudował ponownie tratwę i odpłynął? Szukają go na morzu

02.08.2015 18:15 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Zbudował ponownie tratwę i odpłynął? Szukają go na morzu

Partnerzy portalu

Zbudował ponownie tratwę i odpłynął? Szukają go na morzu - GospodarkaMorska.pl

Morska służba poszukiwawcza oraz straż graniczna ze Świnoujścia ponownie poszukuje mężczyzny, który przed ponad tygodniem próbował wypłynąć na morze własnoręcznie zbudowaną tratwą.

24-latka poszukują także niemieckie służby w rejonie wyspy Uznam. Akcja ratownicza rozpoczęła się po tym, jak mężczyzna od kilku dni nie pojawiał się w Świnoujściu. Publicznie też zarzekał, że zbuduje drugą tratwę.

Ponad tydzień temu mężczyzna na zbudowanej przez siebie z drewnianych palet i pustych baniaków po wodzie tratwie samotnie żeglował po Bałtyku. Na szczęście udało się go wtedy uratować.

W rozmowie z funkcjonariuszami Straży Granicznej powiedział, że jego sytuacja rodzinna zdeterminowała go do podjęcia decyzji o samotnym rejsie donikąd. Tratwę sam skonstruował z odpadów, które znalazł w niemieckim Uckeritz, skąd wypłynął. Po uratowaniu sprawiał wrażenie, jakby nie zdawał sobie sprawy z niebezpieczeństwa, w którym się znalazł. Stąd podejrzenie służb ratowniczych o ponownej szaleńczej wyprawie 24-latka.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.