• <
smartre_2023

Załoga wycieczkowca uratowała Polaków dryfujących po oceanie

30.12.2015 11:30 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Załoga wycieczkowca uratowała Polaków dryfujących po oceanie

Partnerzy portalu

Załoga wycieczkowca uratowała Polaków dryfujących po oceanie - GospodarkaMorska.pl

27 grudnia wycieczkowiec Braemar, należący do Fred. Olsen Cruise Lines, przyszedł z pomocą jachtowi dryfującemu po Oceanie Atlantyckim. Na 14-metrowej łodzi Nicollet znajdowało się czterech polskich pasażerów wraz z załogą. Jacht dryfował po oceanie przez prawie trzy dni.

W wyniku podjętej operacji ratunkowej okazało się, że jacht miał złamaną przekładnię kierowniczą oraz problemy z kotwicą. Jacht był na trasie z Las Palmas do Dominiki. Akcja ratunkowa podjęta przez załogę wycieczkowca obejmowała ewakuację dwóch pasażerów na swój pokład oraz na dostarczeniu potrzebnych surowców dla załogi jachtu. Dostarczono wodę, drewno, piłę, dwa drewniane wiosła. Ewakuowani pasażerowie znajdowali się w dobrym stanie zdrowia.  

Akcja ratunkowa była przeprowadzona w trudnych warunkach, wysokość fal odchodziła do pięciu metrów. Po zakończonej akcji wycieczkowiec Braemar kontynuował swoją podróż.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.